Радник президента США вважає, що Україні слід зважити ймовірні наслідки китайських інвестицій в чутливі сектори
Радник президента Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов'язані із «Мотор Січчю». Про це він заявив у коментарі «Європейській правді» під час свого візиту до України.
Як зазначається, Болтон чекає, що українська влада зважить на можливі наслідки китайських інвестицій у чутливих секторах.
«Україна буде ухвалювати своє рішення, але, можливо, Україна знайде кращий вибір, який матиме кращі економічні наслідки для її громадян», — пояснив він.
Радник з нацбезпеки також нагадав, що США, як і Україна, мають систему схвалення контрактів, пов'язаних із військовими технологіями, і виходять із принципу, за яким контракти, що загрожують нацбезпеці, блокуються.
«Військові та чутливі технології не мають потрапити до противників або потенційних противників», — зауважив він.
«Ми вважаємо, що Китай намагається інтегруватися в економіку країн по всьому світу, в тому числі через проект «шовкового шляху», і через привабливі інвестиції… Ми повідомляємо друзів та партнерів про небезпеки, які дають китайські інвестиції», — наголосив радник з нацбезпеки.
Болтон водночас відмовився коментувати питання про те, які наслідки можуть бути у разі, якщо Україна не дослухається до порад партнерів, підкресливши, що йдеться не про покарання, а про те, що такі контракти можуть зашкодити самій Україні. Він також окремо наголосив на імовірній корупційній складовій питання: «Китайці не бояться використовувати корупцію, або скажу прямо — хабарі, щоби отримати рішення, якого вони прагнуть».
Нагадаємо: про відновлення компанією Skyrizon переговорів про купівлю «Мотор Січ» стало відомо в липні цього року. У серпні видання WSJ повідомило, що Болтон відвідає Україну, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ». Джерела видання наголосили, що отримання китайською владою українського підприємства розглядається, як крок до розширення військової спроможності КНР. В США вважають, що китайці зацікавлені у виробленні важких авіадвигунів, а американці утримують Китай «від оволодіння цією технологією».
28.08.2019