Президент повернув Закон про покарання ділків від оборонпрому

Президент повернув Закон про покарання ділків від оборонпрому

Проєкт Закону про відповідальність за неякісну військову продукцію повернуто на доопрацювання

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон про посилення відповідальності за виробництво, реалізацію та придбання неякісної військової продукції. Як зазначається у картці закону на сайті Верховної Ради, Президент передав нові пропозиції до проєкту, який уже було затверджено на початку року.

Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт та послуг у військовій сфері» розробляється понад чотири роки. Він був прийнятий Верховною Радую 15 липня 2015 року, але в серпні – повернутий.

Повторне прийняття закону відбулося 26 січня 2016 року. За три роки, 7 червня 2019-го, направлений на підпис Президенту, і от повернутий із новими пропозиціями Глави держави.

Мета законопроєкту – посилити інституційні гарантії захисту національної безпеки України у воєнній сфері. Серед основних завдань закону:

унеможливити небезпечне зниження рівня якісного забезпечення військовою і спеціальною технікою та озброєнням нового покоління Збройних Сил України та інших військових формувань, що загрожує зниженням їх боєздатності;

виключити можливість накопичення великої кількості застарілої та непотрібної для Збройних Сил України військової техніки, озброєння, вибухових речовин, вжити всіх заходів для неухильного дотримання норм, стандартів і вимог технічних регламентів службовими особами, які відповідають за технічне оснащення Збройних сил України.

Фото: ЕРА