Президент України відвідає турецьке підприємство, яке виробляє БПЛА

Президент України відвідає турецьке підприємство, яке виробляє БПЛА

Як повідомляє пресслужба глави держави, Президент України Володимир Зеленський перебуває з офіційним візитом у Турецькій Республіці, під час якого не тільки зустрівся з президентом Туреччини, але й відвідає підприємство компанії Baykar Makina, яка є одним із світових лідерів у виробництві потужних безпілотних авіаційних комплексів.

У листопаді 2018 року під час візиту до Туреччини глави держави сторонами підписана угода про постачання оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) Bayraktar TB2. Від початку 2019 року турецькі виробники поставили в Україну три сучасних БПЛА, які є на озброєнні в Туреччині, а також кілька закуплені військовою розвідкою Держави Катар.

Серійне виробництво цієї моделі бойових дронів розпочалося у 2014 році. Турецькі збройні сили замовили близько 150 комплексів. Україна підписала угоду про поставлення шести БПЛА з двома станціями управління та боєкомплектом у 200-ті керованих ракет. Контракт на замовлення комплексів із запасними частинами, сервісом та навчанням потягнув на 69 млн доларів. Крім того, повідомлялося про майбутнє спільне підприємство з виробництва дронів Bayraktar в Україні – у Запоріжжі.

 

Довідка.

Розробка проекту фірмою Baykar Makina розпочалася у 2000-х роках. Перший політ БПЛА відбувся 2009 року. У червні та серпні 2014 року Bayraktar TB2 побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БПЛА за тривалістю польоту: він перебував у небі на висоті 8 км 24 години 34 хвилини. У 2014 та 2016 роках БПЛА брали участь у військових операціях у турецькій частині Курдистану.

 

Тактико-технічні характеристики Bayraktar TB2, заявлені на сайті виробника:

Довжина: 6,5 м

Розмах крила: 12 м

Максимальна злітна маса: 650 кг

Вантажопідйомність: 55 кг

Максимальна швидкість: 222 км/год

Крейсерська швидкість: 130 км/год

Радіус дії: 150 км

Максимальна стеля: 8200 м

Автономність: 24 год

Озброєння: керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби.

 

БПЛА оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.

 

Колаж на основі фото baykarsavunma.com

08.08.2019