Головні причині відмінностей мов — клімат та навколишнє середовище

Головні причині відмінностей мов   клімат та навколишнє середовище

На відміну від Книги Буття, вчені мають дещо інший погляд на розгалуження мов та їхні відмінності – повідомило видання Newsweek. Фото: Мішель Обама в Японії © The Asahi Shimbun / Getty (фраґмент).

Американські дослідники на 170-му з’їзді Акустичного товариства Америки (ASA — Acoustical Society of America) доповіли, що відмінності всіх мов світу з’явилися не через божу кару під час будівництва Вавилонської вежі, а через клімат та навколишнє середовище.

Наукове збіговисько в місті Джексонвілл, штат Флорида, дізналося, що щільні тропічні ліси насичують мову голосними та низькими частотами. Природа змушує людей говорити так, щоб вони краще чули одне одного – народи, що населяють відкритий простір, використовують більше приголосних та мають дзвінкі голоси.

Ад’юнкт-професор Іен Меддісон (Ian Maddieson), керівник проекту з Університету Нью-Мексико, доповів колегам, що дослідники вивчили вплив середовища на формування 633 мов світу. На відміну від попередників, учені більше уваги приділяли мовам та говіркам малих народів, носіїв яких на планеті налічується біля п’яти мільйонів.

Головні причині відмінностей мов   клімат та навколишнє середовище

Схематичне зображення мапи розповсюдження мовних груп на планеті мов: ориґінал — PiMaster3 / Wikipedia

У результаті дослідів, американські вчені представили формулу закономірності, що підтверджує «теорію акустичної адаптації». Вона включає, крім ландшафту, багато кліматичних і природних факторів: середню температуру повітря та річний рівень опадів тоще – все те, що може мати вплив на розповсюдження звукових хвиль.

За словами професора Меддісона, значна частина характеристик звукових моделей мов світу формується під упливом екологічних та кліматичних чинників реґіону розвитку етносу.

Теорія акустичної адаптації з’явилася, завдяки спостереженням за птахами. Вчені дійшли висновку і підтвердили, що спів окремих видів птахів залежить від ландшафту, лісів чи відкритої місцини, де живуть тварини.

Головні причині відмінностей мов   клімат та навколишнє середовище

Фото: Центральна частина міста Джексонвілль, Флоріда © visitjacksonville.com