Образливі прізвиська українських політиків: Саддам Іванович, Анчоус та інші

Образливі прізвиська українських політиків: Саддам Іванович, Анчоус та інші

переклад / джерело

Якщо підійти до будь-якому школяра і запитати, як звуть Президента України, він одразу ж відповість: Віктор Ющенко.

Ім'я Президента, безумовно, знають всі. Але далеко не всім відомо, як Ющенка називають поза очі.

І якщо при людях Віктора Андрійовича називають саме так, то в кулуарах його кличуть по-простому: «Ющ» або «Пасічник» (через особливу любов до бджіл). Вороги ж таки не гребують і образливим «Шрек» (через обличчя Президента, на якому залишив свої сліди діоксин).

Тимошенко ж люблять більше. Колеги називають її «Юля», а найбільші підлабузники — «Мама». Але після неодноразової появи Юлії Володимирівни в «білому» їй дали інше ім'я — «Снігуронька». У народі Тимошенко люблять називати «Тимоха».

А от права рука Тимошенко Олександр Турчинов поплатився за своє СБУчне минуле. Після того, як він посидів у кріслі голови цього відомства, його почали називати «Залізним Феліксом». Але називають його і простіше — «Шурик» та «Пастор» (через баптистське віросповідання).

У ще одного соратника Тимошенко — Андрія Шкіля — три прізвиська, причому всі різні. Перше — «Троцький» (через зачіску і борідку), друге — «Кучерявий» (через кучеряве волосся), третє — «Анчоус» (через худорляву і витягнуту статуру).

Анатолію Кінаху через його флегматичність і патологічну відсутності емоцій дали прізвисько «Голова професора Доуеля». У народі ж за Кінахом закріпилося стійке «Робот».

Порошенко як тільки не називають: «Порох», «Порошок», «Рошен», «Петро Рошенович», «Шоколадний заєць», «Шоколадний король» (усім відомі кондитерські вироби фірми Порошенка «Рошен»).

Соціалісту Йосипу Вінському (тезці «вождя народів») дали прізвисько Сталіна — «Коба».

А прізвисько комуніста Адама Мартинюка звучить майже по-садистськи. Мартинюка називають Саддамом Івановичем.