Про порушення прав людини в Криму: перша доповідь генерального секретаря ООН

Про порушення прав людини в Криму: перша доповідь генерального секретаря ООН

Генсек ООН назвав злочини Росії в окупованому Криму. Фото: Lusa

Організація об'єднаних націй оприлюднила першу доповідь генерального секретаря Антоніу Ґутерріша про порушення прав людини у Криму. Як передає Радіо Свобода, текст доповіді опублікований на сайті організації, її представлять на 74-й сесії ООН, яка запланована на вересень.

У доповіді відображені ключові аспекти порушення цивільних і політичних прав жителів окупованого Росією півострова. Зокрема, мова йде про порушення свободи думки, совісті, переконань і релігії; свободу мирних зібрань. Як приклад можна навести, що в доповіді згадується випадок залучення до адміністративної відповідальності 80 чоловіків-мусульман, «які провели поодинокі пікети проти порушення кримінальних справ стосовно інших послідовників ісламу, імовірно прихильників несанкціонованих релігійних об'єднань».

Крім того, в доповіді відображені порушення в сфері економічних, соціальних і культурних прав. Говориться про примусове призов на військову службу в російську армію, що є порушенням міжнародного гуманітарного права з боку Росії.

Про порушення прав людини в Криму: перша доповідь генерального секретаря ООН

Антоніу Ґутерріш і Путін

Радіо Свобода нагадує, що після російської анексії Криму навесні 2014 року на півострові регулярно відбуваються обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії і на території анексованого нею Криму організацією «Хізб ут-Тахрір».

Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Посилання: текст доповіді на сайті ООН – російською і англійською мовою.