Просто ідеальний… у своїй уяві

Просто ідеальний… у своїй уяві

Закінчив сьогодні читати книгу «Я всемогутній» Дмитра Карманова. Нижче цитата з роздумів головного героя перед створенням «Ліги щастя». Книжку легко знайти в Мережі.

Просто ідеальний… у своїй уяві

Люди звикли брехати самим собі. Постійно, день за днем, автоматично, не помічаючи цього. Обман іншої людини іноді може бути корисний. Наприклад, увести в оману противника про плани наступу твоїх військ. Та хіба мало може бути випадків, коли це не тільки необхідно, але й виправдано. Але обман самого себе шкідливий завжди. Противником при цьому стаєш ти сам, а обманщиком — твоє самолюбство, заздрість, почуття неповноцінності, а найчастіше — лінь. Складно вдосконалюватися насправді, набагато простіше обдурити себе і сказати, що ти і так досконалий. Не вчити англійську мову, а придумати, що ти її знаєш. Не розібратися в живопису, а запевнити себе, що ти в цьому експерт. Не сидіти на дієті, не відвідувати спортивні клуби, а просто закривати очі на свою зайву вагу і вважати, що ти в формі і без того. Ось і виходить у результаті жирний дурень, що з дитинства не бував у музеях і не вміє підтримати розмову іноземною, зате просто ідеальний у своїй уяві. Ще він пристрасно ненавидить будь-якого, хто спробує хоча б напівнатяком розкрити йому очі на справжній стан речей.

І як така людина — але ж таких, що брешуть самі собі, більшість — як вона може зрозуміти, що саме зробить її щасливою? Вона навіть не знає, ким є насправді. Вона розучилася по-справжньому чогось хотіти або про щось мріяти — почуття замінені сурогатом, життя відбувається не в реалі, а лише в уяві.

Щоб зрозуміти, що ж потрібно для щастя, слід розібратися в собі, усвідомити, хто ти, де ти і навіщо ти. Зізнатися у відсутності якостей, які приписуєш собі, викрити себе, докопатися до справжніх мотивів своїх учинків.

Фото: Victoria Harbour / Hao Jiang