Проєкт нового Закону «Про зброю» внесений у Верховну Раду

Проєкт нового Закону «Про зброю» внесений у Верховну Раду

Народні депутати від фракції партії «Слуга народу» Ігор Фріс та Олександр Матусевич внесли до Верховної Ради України проєкт Закону «Про зброю».

Текст документу, зареєстрованого за номером 1222 від 02.09.2019 року, не оприлюднений. Також недоступна для перегляду пояснювальна записка. У картці на сайті Верховної Ради лише зазначені головний комітет (з питань правоохоронної діяльності) та інші, які залучаються до опрацювання актуального законопроєкту, обговорення якого в суспільстві майже не припиняється.

Нагадаємо, що в юристів викликає багато суперечок стаття 263 Кримінального кодексу України, якою передбачене покарання за «носіння, зберігання, придбання, передача чи збут зброї … без передбаченого законом дозволу». Після прийняття спеціального Закону України «Про зброю» така розмита юридична ситуація – щодо дозволу, передбаченому досі неіснуючим законом — напевно, зникне.

На жаль, відомі випадки, коли звинуваченими у кримінальних провадженнях про незаконно поводження зі зброєю та боєприпасами стають герої бойових дій у зоні АТО та операції Об'єднаних сил.

Фото: Shayanne Roberts looks at rifles in the trade booth area during the National Rifle Association's annual meeting in Nashville, Tennessee April 11, 2015. Credit: Harrison McClary