Приватна армія Путіна в Центральній Африці

Приватна армія Путіна в Центральній Африці

Фото: Siegfried Modola / Reuters

Журналісти CNN докладно, з інтерв'ю і фактажем, розповіли про російських найманців у країнах Африки. Матеріал під назвою «Приватна армія Путіна» з'явився після тривалого розслідування.

Розслідування, присвячене діяльності «російських фахівців» в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), виявило численні сліди перебування найманців, які діють під безпосереднім керівництвом «кухаря Путіна», бізнесмена Євгенія Пригожина. Серед фактів, які неможливо не помітити: на вулицях висять пропагандистські плакати про дружбу з Росією, місцеві радіостанції привчають африканців до російської музики та пропонують уроки російської мови.

Приватна армія Путіна в Центральній Африці

Проросійські плакати в Африці. Фото: Sebastian Shukla/CNN

Компанія Пригожина Lobaye Invest, яка фінансує найманців в ЦАР, з 2018 року діє під прикриттям видобутку алмазів і золота; аналогічна легенда відпрацьована в сусідньому Судані, а в Сирії – «видобуток нафти». Проте, співробітники «видобувної» компанії, не надто приховуючись, тренують солдатів та проводять інші заняття з місцевими силовиками.

Журналісти CNN взяли кілька інтерв'ю та коментарів з приводу того, що відбувається в країні. З'ясувалося, що «роботу» оплачує відома ПВК (приватна військова компанія» Вагнера, яка також пов'язується з Путінським м'ясником Пригожиним.

Керівник інструкторі Валерій Захаров на офіційний запит журналістів відповів, що ПВК Вагнера «не існує», а його роботодавець – президент ЦАР. За словами Захарова, щодо найманців у країні — «іхтамнєт».

Приватна армія Путіна в Центральній Африці

Члени ПВК Вагнера в Сирії

Нагадаємо, що восени 2018 року з'явилася інформація про появу в Центральній Африці пригожинських найманців, а ще в січні 2019-го міністр оборони ЦАР не приховувала, що в країні центр військової підготовки з російськими інструкторами, і не виключила появи на території республіки російської військової бази. Навіть російське МЗС повідомляли про допомогу ЦАР у вигляді 170 «фахівців». Як бачимо, ситуація швидко змінилася, і в ЦАР опинилися не «фахівці», а міфічні «відпускники» і «резервісти», яким платить невідомо-хто.

Країни, в яких діють бойовики Вагера

 

Приватна армія Путіна в Центральній Африці

 

14.08.2019