Путін вирішив переписати історію війни

Путін вирішив переписати історію війни

Путін образився, що його не запросили до Варшави, і вирішив переписати історію війни

У вересні Європарламент прийняв резолюцію «Про важливість збереження історичної пам'яті для майбутнього Європи», в якій чорним по білому написано, що Другу світову війну спровокували Німеччина і Радянський Союз, підписавши пакт Молотова-Ріббентропа. А 19 грудня під час пресконференції президент РФ Путін розказав, що «насправді відбувалося» у вересні 1939 року, коли СРСР допоміг нацистській Німеччині окупувати Польщу.

За словами московського лідера, який давно відомий як знавець трохи альтернативної історії, радянські війська мирно зайшли на польську територію, коли її вже не контролював уряд країни. Він, уважає Путін, «перебував десь уже в районі польсько-румунського кордону». Відповідно, каже знаний спеціаліст із допомоги сусіднім країнам, СРСР просто не було з ким було проводити переговори.

Путін укотре з розумним обличчям ліпить свого горбоконика, незважаючи на те, що нормальні історики трактують тодішні події інше. А саме: у вересні 1939 року СРСР у змові з Німеччиною напав на Польщу та окупував частину її території.

Цікаво, виходить, що Путін сам порушує свої закони про покарання тих, хто намагається «переписати історію»?

Тут варто нагадати: через прихильність «кремлівського мрійника» до такої альтернативної історії на початку осені Путін не був запрошений до Варшави — коли лідери країн антигітлеровської коаліції та інші гості відзначали 80-ту річницю початку Другої світової війни.

Тепер, на пресконференції, де Путін розповідав, що частина України — «ісконно російські землі», він розкритикував резолюцію Європарламенту про Другу світову війну, в якій досить відверто зазначена роль СРСР у розв'язуванні Другої світової війни. Путіну не сподобалося, що в документі гітлерівська Німеччина та сталінський Союз стоять в одному ряду країн-агресорів.

— Неначе забули, хто напав на Польщу 1 вересня 1939 року і на Радянський Союз 22 червня 1941 року, — заламував руки Путін на засіданні оргкомітету «Перемога». — А тих, хто намагається посперечатися з такою, ні на чому реально не заснованій безпардонній брехнею, заздалегідь звинувачують в інформаційній війні проти демократичної Європи.

Лідер росіян підкреслив, що РФ продовжить публікувати архівні матеріали про «Велику Вітчизняну війну», зокрема, «про мужність підпільників і безчинства націоналістів». Путін поскаржився на те, що опоненти нічого не знають, — «чи то читати, то чи писати не вміють», — сказав він.

Виявилося, що уміють і читати, і писати. У МЗС Польщі наступного дня заявили, що проаналізують слова російського президента про введення радянських військ на територію Польщі на початку Другої світової війни. «Прошу дати нам трохи часу, аби проаналізувати цей вислів, вивчити його і вирішити, чи потребує він дипломатичної реакції», — сказали польські дипломати і зауважили, що «починають вигравати боротьбу за історичну правду».

Проте ще через день на сайті МЗС Польщі з'явилася офіційна заява, де зазначено, що Путін своїми промовами про Другу світову війну підриває роботу своїх попередників щодо нормалізації російсько-польських відносин.

— Слова президента Російської Федерації підривають спільну роботу польських і російських експертів, а також досягнення його попередників — Михайла Горбачова і Бориса Єльцина , які, незважаючи на труднощі, намагалися знайти шлях істини і примирення в польсько-російських відносинах, — сказано в заяві.

Конфлікт ще не завершений. Зазвичай неквапливий російський МЗС не забарився з відповіддю колишній царській колонії: виявляється, не Москва, а «представники Варшави багато років підривали і роботу експертів, і двосторонні відносини. Агресивна риторика, знесення пам'ятників борцям з фашизмом, підспівна роль в ухваленні антиросійських санкцій ЄС — прямі докази цього», — ще одна відома дотепниця, Марія Захарова…