Як молодий диктатор Путін хотів у НАТО вступити

Як молодий диктатор Путін хотів у НАТО вступити

За підсумками саміту G20 у Римі міністр закордонних справ Росії Лавров пожалівся, що НАТО не бажає налагоджувати діалог з Москвою. За словами Лаврова, Альянс не надає жодної інформації про свої наміри, а наявні факти свідчать, що «жодної взаємодії [з нами] не бажає». А факти такі, що, наприклад, 21 жовтня члени НАТО схвалили новий всеосяжний план захисту Альянсу, зокрема від Росії.

Треба замітити, що Росія здійснювала спроби не лише взаємодіяти з Північноатлантичною організацією, а й намагався… вступити до неї. Як це, було ще у квітні в інтерв’ю розповів колишній глава НАТО (1999—2004) Джордж Робертсон. Зміст бесіди Робертсона з One Decision Podcast тоді повідомляло видання «Гардіан».

За словами колишнього Генсека військово-політичного Альянсу, Путін певний час серйозно замислювався про вступ Росії до НАТО і планував «перетворити країну на частину Західної Європи».

Робертсон поділився подробицями своєї першої зустрічі з Путіним, на який той поцікавився про перспективи вступу Московії до НАТО. Генеральний секретар Альянсу відповів, що «приєднатися до НАТО не запрошують, люди самі подають заявку на вступ». Путін пихато зауважив, що Росія не мусить стояти в черзі з менш важливими країнами, «які не мають такого значення».

На думку Робертсона, «новообраний» російський диктатор хотів, щоб Росія стала частиною «процвітаючого Заходу», проте згодом його погляди змінилися. Зокрема, колишній Генсек НАТО назвав причиною цього українську революцію 2004 року, в якій Путін побачив фінансове та політичне втручання країн Альянсу.

Довідково. У 2004 році до НАТО приєдналися Румунія, Болгарія, Словаччина, Словенія, Латвія, Естонія та Литва. 2009-го за ними пішли Хорватія та Албанія. У 2008 році відбувся Бухарестський саміт, де Україні та Грузії так і не надали плану дій щодо членства в НАТО.