Акторка Рашида Джонс

Акторка Рашида Джонс

Рашида Ліа Джонс (Rashida Leah Jones; н. 25 лютого 1976, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США ) — американська акторка, співачка, сценарист і продюсер, автор коміксів. Як акторка, найбільш відома ролями у популярних телесеріалах: Карен Філіппеллі в «Офісі» (2006—2011), Енн Перкінс в «Парках та зонах відпочинку» (2009—2015), Енджі Трайбека в однойменному шоу (2016—2018).

Біографія і кар'єра

Рашида Ліа Джонс народилася 25 лютого 1976 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, в сім'ї актриси Пеггі Ліптон (Норма Дженнінгз у «Твін Піксу») та музиканта, продюсера і медіа-магната Квінсі Джонса. У Рашиди є рідна старша сестра, модель Кідада Джонс, та п'ять зведених сестер і братів — від інших жінок батька (серед яких музикальний продюсер Квінсі Джонс III). Батько, Квінсі Джонс (молодший), — афроамериканець із камерунськими та валлійськими предками, а мати — єврейка-ашкеназі, нащадок іммігрантів із Росії та Латвії. Рашида Ліа говорить, що в 1970-ті змішані шлюби ще викликали несприйняття суспільства, що створювало батькам деякі проблеми. Завдяки матері Рашида і Кідада навчалися в єврейській школі та сповідували реформістський юдаїзм, проте в 1986 році пішли з цієї школи; в Рашиди не було традиційного юдейського посвячення — бат-міцви.

Акторка Рашида Джонс

Дитячі фотографії

Рашида виросла в лос-анджелеському районі Бель-Ейр; навчалася у знаменитій школі Баклі в Шерман-Оукс, де почала виступати в шкільному театрі; займалася грою на піаніно. У 1990 році батьки розлучилися після 20 років шлюбу, Кідада залишилася з батьком, а Рашида з матір'ю переїхали до Бретвуда, престижного району міста.

Після школи Рашада Джонс поступила до Гарвардського університету на юридичний факультет, проте після справи 1995—1997 років проти професійного футболіста О. Джей Сімпсон (свого сусіда по Бретвуду) розчарувалася в судовій системі США і (замість того, аби виправляти її) вирішила вивчати не юриспруденцію, а релігію та філософію і присвятити себе театральному мистецтву.

Акторка Рашида Джонс

Батьки Рашиди Джонс; Рашида на випускному

У Гарвардському університеті Джонс брала активну участь у театральному житті закладу. Вона стала авторкою музики до виступу студентського товариства Hasty Pudding Theatricals, була музичним керівником групи акапельного співу Opportunes, грала в кількох постановках. Цікаво, що чорношкіра молодь уважала Рашиду «недостатньо чорною», проте думки про це змінилася після її ролі в постановці «Для кольорових дівчат, які замислили самогубство / Коли веселка закінчилася» (For Colored Girls Who Have Considered Suicide / When the Rainbow Is Enuf, автор п'єси — Нтозак Шендж).

Акторка Рашида Джонс

Рашида Джонс з батьками

У 1997 році Рашида Джонс закінчила Гарвардський університет, і того ж року вона дебютувала як актриса телесеріалу «Останній дон» за романом Маріо П'юзо. У 1998 році вона знялася в фільмі «Міф Америка» (Myth America) — історії про «покоління Ікс», у 2000-му — в комедії «Американський Схід» (East of A).

Також у 2000 році Рашида Джонс з'явилася як Карен Скарфоллі в одному епізоді молодіжного телесеріалу «Фріки та гіки» («Диваки та навіжені), та була запрошена в серіал «Бостонська школа», де здобула першу популярність у ролі Луїзи Фенн та номінацію на премію NAACP Image Award (від Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення).

Акторка Рашида Джонс

Рашида Джонс у ролі Луїзи Фенн (2000—2002)

Наступною помітною роллю в телесеріалі стала Карен Філіппеллі з «Офісу», яку Рашида грала протягом 2006—2011 років. Далі були: у 2009—2015 рр. — роль Енн Перкінс у серіалі «Парки та зони вiдпочинку», у 2013—2015 — озвучення Hotwire в мультсеріалі «Круті» (The Awesomes) та головна роль детектива Анджі Трайбеки в комедійному серіалі «Енджі Трайбека» (2015—2018). На 2019 рік запланований вихід мультсеріалу «Данканвіль», де Рашида Джонс озвучує головну героїню.

Акторка Рашида Джонс

Кадр із фільму «Люблю тебе, чувак»

Серед кінематографічних ролей найбільш значимі: Зої Райс у фільмі «Люблю тебе, чувак» (2009), Мерилін Делфі — «Соціальна мережа» (2010), виконавчий директор — «Маппет-шоу» (2011), Селест — «Селест і Джессі навіки разом» (2012). В останньому Рашида Джонс виконала головну роль та написала сценарій для фільму.

Акторка Рашида Джонс

Ezra Koenig & Rashia Jones

Особисте життя

У 1990-х роках Рашида Джонс зустрічалася з актором і сценаристом Віллом Маккормаком (1974 р.н.), їхні стосунки частково надихнули Рашиду на створення фільму «Селеста і Джессі навіки разом» — пара розлучилася, але залишилася найкращими друзями.

У 2003—2004 роках Рашида Джонс була заручена з музичним продюсером Марком Ронсоном.

Від 2016 Джонс зустрічається з музикантом Езрою Кенігом (1984 р.н.); 22 серпня 2018 року в пари народився син перший син — Ісая Джонс Кеніг.