Російські провокації заважають українським ракетним стрільбам на півдні Одещини

Російські провокації заважають українським ракетним стрільбам на півдні Одещини

Росія підготувала провокацію з метою ускладнення чергового етапу випробувань вітчизняних ракетних комплексів на Одещині.

На час ракетних стрільб 30 і 31 серпня Росія перекрила прилеглу до району пусків морську ділянку у Чорному морі. Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на відповідні сповіщення NOTAM (Notice to Airmen) та морський припис 352/19.

Відповідно до сповіщень на час запланованих пусків буде обмежений доступ до мисів «Калфа», «Льодники» та 1-10 км морської коси від н.п. Лебедівка. Саме на цьому полігоні здійснюються випробування ракетних комплексів РК-360МЦ «Нептун» та «Вільха». Під час останнього у липні 2019-го відбулися пуски «Вільха-М» штатними розрахунками 107-ї реактивної артилерійської бригади.

Відповідно до припису 352/19 перекритий Росією район буде небезпечний для плавання 29, 30 та 31 серпня з 3 години ночі до 20-ї години дня. Офіційне трактування російського припису – для проведення ракетних стрільб.

Подібним чином Росія вже здійснювала перепони під час міжнародних навчань Sea Breeze 2019, коли перед стартом морських маневрів перекрила одну з запланованих для морських стрільб локацій у Чорному морі. На відміну від попередньої провокації, зараз у Чорному морі перекритий район разом із рекомендованими шляхами для цивільного судноплавства.

Схема: Український мілітарний портал

27.08.2019