Російського агента з «Укроборонпрому» засуджено до 9 років ув’язнення

Російського агента з «Укроборонпрому» засуджено до 9 років ув’язнення

Агента російської воєнної розвідки, який працював на одному із підприємств державного концерну «Укроборонпром», засуджено до 9 років позбавлення волі.

Як повідомляє пресцентр Служби безпеки України (СБУ), раніше співробітники контррозвідки спільно з військовою прокуратурою встановили, що мешканець Запоріжжя був завербований у 2014 році на тимчасово анексованій території АР Крим кадровим співробітником Головного управління генерального штабу збройних сил (ГУ ГШ ЗС) Російської Федерації для підтримки ідей «русского міра», а також був матеріально зацікавлений.

Задокументовано, що зловмисник за грошову винагороду збирав для російської спецслужби інформацію про різні аспекти функціонування підприємств вітчизняного ОПК та соціально-політичну обстановку у запорізькому регіоні. СБУ з'ясувала, що зібрані розвідувальні дані агент надсилав через відпрацьовані йому офіцером ГУ ГШ ЗС РФ канали електронного зв'язку, а також передавав під час особистих зустрічей на території РФ, Республіки Білорусь і тимчасово анексованого Криму.

Російського агента з «Укроборонпрому» засуджено до 9 років ув’язнення

На фото: Затримання агента російської військової розвідки

Правоохоронці затримали агента під час перетину державного кордону з матеріалами розвідувального характеру і вилучили прихований магнітний носій інформації (мікро-SD), на якому містилися зібрані для передавання, за завданням російської сторони, розвідувальні відомості.

Шевченківський районний суд міста Києва визнав фігуранта справи винним у державній зраді (злочин, передбачений ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України), та призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.

Під час проведення досудового розслідування агент визнав свою вину та підписав угоду між прокурором і підозрюваним про визнання винуватості, яка була передана до суду для ухвалення вироку.

31.08.2019