Російський десантний модуль для марсохода розбився в Швеції

Російський десантний модуль для марсохода розбився в Швеції

Малюнок ESA

Російська космічна галузь, яка давно є героєм інтернет-мемів завдяки регулярним аваріям, добралася до шведських полігонів. Необачне Європейське космічне агентство (ЄКА) погодилося застосовувати російську техніку, але десантний модуль проєкту ExoMars-2020 ще на стадії випробування макету розбився при посадці.

У пресслужбі ЄКА поки не прокоментували інформацію, є лише неофіційне повідомлення інсайдерів: «Випробування парашутної системи на шведському ракетному полігоні Есрейндж завершилися невдачею. Повнорозмірний макет десантного модуля марсіанської станції ExoMars-2020 розбився при посадці», — сказав неназваний співрозмовник російського інформагентства.

Шведська космічна корпорація транслювала випробування на Youtube-каналі, проте відео перервалося і з'явилося повідомлення, «за підсумками випробувань ведуться роботи з пошуку і евакуації посадкової станції».

Випробування парашутної системи європейсько-російської місії ExoMars-2020 відбувалися ще 5 серпня. Під час тестування аеростат з макетом піднявся на висоту в кілька кілометрів для подальшого скидання макета станції ExoMars-2020.

Запуск ExoMars-2020 запланований на 2020 рік. Росія для місії надає сумнозвісну ракету «Протон-М», десантний модуль з посадковою платформою, а також наукові інструменти для марсохода.

09.08.2019