Російський флот загрожує сам собі

Російський флот загрожує сам собі

Військово-морський флот (ВМФ) Росії перебуває в жахливому стані. Польський журнал Polityka проаналізував аварії на флоті 21 століття і дійшов висновку, то російський флот найбільше загрожує сам собі.

Російський флот – реальна загроза

Приводом до вивчення стану ВМФ стала остання пожежа 2 липня на надсекретної підводному човні АС-31, більш відомому як «Лошарик». Автор аналізу Міхал Фішер упевнений, що катастрофа «змусила світ усвідомити, що російський флот є реальною загрозою. Але не через його бойові потужності, а через його стану. Він в основному загрожує самому собі, але в несприятливих обставинах це може привести до проблем у глобальному масштабі», — вважає експерт тижневика.

Згідно з висновком журналу, «ВМФ Росії — це просто тінь старої влади», хоча ще в липні Путін заявив, що російський флот «здатний дати відсіч будь-якому агресорові».

Російський флот загрожує сам собі

Статистика аварій на флоті

Polityka нагадує, що Росія посідає заслужене перше місце за кількістю загиблих на флоті у 21 століття. Із 294 загиблих моряків — 156 російських. Слідом за ВМФ РФ ідуть Китай (70 смертей), Аргентина (44) та Індія (19). Причому індійці загинули на кораблі, виробленому в Росії.

Цікаво, що великі морські країни — Велика Британія, США, Канада та Еквадор — у 2000—2010-х роках утратили 1-2 моряків.

Польський тижневик також наводить статистику затонулих атомних човнів (АПЧ): із дев'яти катастроф сім сталися на російському (раніше — радянському) флоті, дві — на американському. На сьогодні на океанському дні перебувають 11 ядерних реакторів.

Російський флот загрожує сам собі

На фото: російських крейсер-авіаносець «Адмірал Кузнєцов»

11.08.2019