Росія активно нарощує присутність на Африканському континенті

Росія активно нарощує присутність на Африканському континенті

Керівники Африканського командування збройних сил США попереджають про зростання впливу Росії в Африці. Видання The Intercept приводить слова занепокоєння, які представники міністерства оборони адресують американському Конгресу.

Генерали Стівен Таунсенд і Томас Вальдхаузер, чинний і колишній керівники Африканського командування збройних сил США, також звертають увагу конгресменів на активність російських приватних військових компаній в африканських країнах.

За словами військових керівників Пентагону, Росія, а також Китай, активно нарощують співпрацю з 10-15 країнами Африки: від вибухового зростання торгівлі до великої кількості енергетичних проєктів, у тому числі атомних та нафтогазових.

Таунсенд і Вальдхаузер пропонують розгорнути адекватні американські проєкти, щоби позавити Москву і Пекін монополії на економічні ринки Чорного континента, отримання доступу до морських і повітряних портів країн регіону. Візити високопоставлених чиновників Росії і Китаю до великих африканських країн свідчать про серйозні наміри співпраці вже сьогодні.

16.08.2019