Росія не повторить «кримський сценарій» в країнах НАТО

Росія не повторить «кримський сценарій» в країнах НАТО

НАТО не допустить повторення «кримського сценарію» в жодній із країн-союзниць, адже сьогодні Росії переданий чіткий меседж: члени Альянсу почали робити потужні інвестиції в розвиток збройних сил, у колективну оборону та в систему стримування. Як передає Укрінформ, про це на пресконференції в Брюсселі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

— Наші дії не спрямовані проти жодної конкретної країни, — сказав Столтенберг напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу. — Але не має жодного сумніву: якщо один союзник піддаватиметься атаці, весь Альянс на це відповість.

За словами генсека НАТО, таке розуміння допомагає уникати конфліктів та зберігати мир, як це «успішно робилися протягом 70 років».

— Агресивні дії Росії проти України стали «спусковим гачком» для зміцнення та адаптації Альянсу до нових загроз, — зауважив Столтенберг та нагадав, що в рамках такої трансформації в НАТО були створені сили високої готовності, започатковано передову дислокацію бойових підрозділів на східних кордонах Альянсу.

Нагадаємо, що на раніше в листопаді після візити Північноатлантичної Ради заявлялося: Україна і Північноатлантичний альянс готові до активного поглиблення стосунків.

— Усе це надсилає абсолютно чіткий сигнал: те, що відбулося в Криму, не зможе відбутися проти будь-кого з наших союзників, — наголосив генеральний секретар НАТО. — Не має бути жодного ґрунту для непорозумінь або для недооцінки з цього приводу — ми не дозволимо такій ситуації статися. І це кращий спосіб, щоб зберегти мир.