Росія заволоділа надсекретною ізраїльською ракетою

Росія заволоділа надсекретною ізраїльською ракетою

На фото: пуск ракети «Пращі Давида» в грудні 2015 року © Ministry of Defense / AP

У липні 2018 року Росія могла заволодіти вдосконаленими ракетами-перехоплювачами збройних сил Ізраїлю. Інформацію про це від джерела в ізраїльській армії першими отримали китайські журналісти видання Sina.

Повідомляється, що 23 липня минулого року система протиракетної оборони (ПРО) Ізраїлю «Праща Давида» (англійська назва — David's Sling) випустила по сирійським балістичним ракетам «Точка» дві ракети-перехоплювачі. Але через технічний збій, апарати «Пращі» не спрацювали й ракети впали на території Сирії.

Як зазначає китайське видання, неушкоджені протиракети били знайдені сирійськими військовослужбовцями, які доставили їх на спільну сирійсько-російську базу. Джерела в ізраїльській армії стверджують, що секретні елементи «Пращі Давида» перевезені для подальших досліджень на територію Росії.

Нагадаємо, що тестування модернізованих елементів «Пращі Давида» почалися в 2016 році. Основні розробники системи — компанії Rafael (Ізраїль) і Raytheon (США). Ця ПРО здатна перехоплювати ракети противника на дальності від 70 до 300 кілометрів. Відомо, що саме в липні 2018 року відбувся невдалий пуск протиракет біля Сирійського кордону.

Після розповсюдження інформації про можливе отримання Росією вдосконаленої протиракети провідні світові ЗМІ висловили занепокоєння такою ситуацією. Як пише видання Business Insider, росіяни зможуть вивчити новітню ізраїльську ПРО, а потім поділитися методами боротьби з «Пращею Давида», наприклад, з Іраном та іншими явними і прихованими ворогами Ізраїлю.