Румунський дипломат – новий заступник генсека НАТО

Румунський дипломат – новий заступник генсека НАТО

Як стало відомо 17 липня, новим заступником Генерального секретаря НАТО призначений Мірча Джоане, колишній міністр закордонних справ Румунії.

За повідомленням офіційного сайту Організації Північноатлантичного договору, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вирішив призначити Мірчу Джоане з Румунії наступним заступником Генерального секретаря. У жовтні 2019 року він замінить Роуз Готтемеллер зі Сполучених Штатів, яка заступила на цю посаду в жовтні 2016 року.

Румунський дипломат – новий заступник генсека НАТО

Після оголошення про призначення Джоане наступним заступником генсека НАТО, Столтенберг підкреслив, що «він рішучий прибічник трансатлантичного зв'язку і поєднає на цій посаді досвід державного діяча і дипломата». Колишній міністр також стане першим румуном, який обійматиме посаду заступника Генерального секретаря.

Мірча Дан Джоане народився в Бухаресті в 1958 році, юрист, закінчив Політехнічний інститут, Бухарестський університет та Паризьку школу управління. Професійний дипломат, володіє кількома мовами. Засновник і президент Аспен інституту в Румунії. Джоане розпочав кар'єру з будівельного бізнесу, але у 1990-х роках зайнявся дипломатією, працював послом Румунії в США, у 2000—2004 роках — міністр закордонних справ країни. У 2005 році очолив Соціал-демократичну партію Румунії, наприкінці 2008-го обраний спікером Сенату. На виборах 2009 року Мірча Джоане став одним із основних кандидатів на пост президента Румунії, проте у другому турі поступився нинішньому главі державі Траяну Басеску.

На фото: Мірча Джоане, © AP Photo / Vadim Ghirda

01.08.2019