Вплив санкцій на російську економіку — свіжі дані

Вплив санкцій на російську економіку   свіжі дані

За даними дослідження Єльського університету, санкції, які були запроваджені демократичним світом проти росії, мають катастрофічний вплив на економіку країни-агресора. Головний висновок дослідження — у росія вже майже немає грошей. Також вона втрачає позиції на ринку енергоресурсів, імпортозаміщення не працює, а бізнес та заможні росіяни залишають країну.

Щодо останнього, журнал «Ukraine to NATO» повідомляє, що після 24 лютого вийшли або оголосили про вихід із російського ринку понад 1000 іноземних компаній. Інвестиції цих компаній складали понад $600 млрд, також вони надавали роботу та створювали робочі місця для понад 5 млн росіян. Якщо підрахувати наслідки від виходу компаній, то під удар підпадає 40% російської економіки.

Ускладнює ситуацію для окупантів те, що практично 60% надходжень російського бюджету залежать від продажу енергоресурсів. Поставки російського газу до Європи впали до рекордно малих значень від початку широкомасштабного вторгнення в Україну, але поки що рф рятує те, що ціни на газ та нафту почали «бити рекорди». Проте аналітики прогнозують: найближчим часом ринок енергоресурсів стабілізується, і це призведе до катастрофічного падіння російських доходів від експорту вуглеводнів.

Окрім цього, росія швидко втрачає власні валютні резерви. Із наявних $600 «золотовалютних» мільярдів країни, майже $300 млрд заблоковано за кордоном. За підрахунками незалежних економістів, російські резерви зменшились на $75 млрд.

Не працює й імпортозаміщення. Аналітики вказують на те, що росії так і не вдалося вирішити цю проблему, і зараз її економіка та промисловість швидко втрачає доступ до запчастин і високотехнологічних товарів, внаслідок чого обмежена можливість виробляти та ремонтувати озброєння і військову техніку. Крім того, в рф суттєво скорочено випуск автомобілів.

Роздрібна торгівля і споживання в росії від початку бойових дій на території України теж впали більше ніж на 20%.