Секрет розкрито: як багато їсти та не набирати зайву вагу

Секрет розкрито: як багато їсти та не набирати зайву вагу

Відповіді на всі питання дасть дієтолог-професіонал.

Їсти багато і не набирати зайву вагу — це, мабуть, мрія кожної дівчини, а втілити її в життя цілком можливо. Для цього варто постаратися і виробити корисні звички, які допоможуть сформувати красиву фігуру і, як бонус, дозволять не обмежувати себе в харчуванні та порціях.

Що для цього потрібно зробити, розповіла в Instagram дієтолог Світлана Нікітчук.

Експерт запевняє, що саме тренування допоможуть досягти бажаного результату. Заняття спортом запустять в організмі процеси, що сприяють спалюванню жиру, не даючи йому відкладатися в проблемних зонах.

Секрет розкрито: як багато їсти та не набирати зайву вагу

Отже, вуглеводи, потрапляючи в наш організм, перетворюються в глюкозу. Вона, у свою чергу, починає розподілятися так би мовити, по поличках. До речі, в печінці і в м'язах це депо має обмеження, тому все, що не ввійде туди, піде в жирове. Таким чином, ми набираємо зайві кілограми.

Збільшити депо в печінці не можливо. А ось на величину глікогенового депо в м'язах можна вплинути шляхом повного вичерпання глікогенових запасів і поповнення їх. Пам'ятаєте, колись продавалися батарейки — акумулятори, які треба було кілька разів розрядити та зарядити до максимуму, щоб заряд довше тримався. Той самий принцип і тут.

Тренуючись, ви спустошуєте свої глікогенові запаси, потім, коли їсте, організм перше що поспішить поповнити — це глікоген в м'язах (тому що раптом ви знову підете тренуватися і вам потрібна енергія). Бо поступово будемо збільшувати навантаження, організму буде потрібно все більше і більше палива. І кожен раз він буде його запасати в більшій кількості. Завдяки цьому зростає ваша витривалість, а об'єм м'язів збільшується (звичайно, в межах фізіологічної норми).

У підсумку, при регулярних тренуваннях калорії, які будуть надходити з першою-ліпшою їжею в організм будуть поспішати відкластися у вигляді «палива» в м'язах, і в останню чергу вони підуть в жир. Плюс ваші полички для цього «палива» значно збільшаться. А значить, все менше і менше шансів у калорій дійти до жирового депо.

Секрет розкрито: як багато їсти та не набирати зайву вагу

Враховуючи, що м'язова маса дуже «ненажерлива» і з'їдає більшу частину калорій (тобто прискорюється обмін речовин), ми отримуємо ще додаткові витрати калорій. І якщо ви дотримуєтеся хоча б основних принципів харчування, то практично всі калорії, які ви їсте за день, або відлетять у паливо, або згорять. Жировій масі нічого не дістанеться!

Які повинні бути тренування, щоб запустити такий механізм? Для жінок це тренування з власною вагою 20-40 хвилин три рази на тиждень. Для цієї мети ідеально підійдуть високоінтенсивні інтервальні тренування.

звідси

07.05.2019