Секретар РНБО запевнив, що не погодиться на умови, які послабляють Україну

Секретар РНБО запевнив, що не погодиться на умови, які послабляють Україну

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк запевнив, що українська сторона під час переговорів відстоюватиме національні інтереси та не погоджуватиметься на поступки, що можуть послабляти Україну.

Як повідомляє УНІАН, про це Олександр Данилюк сказав журналістам в кулуарах 16-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві.

Секретар РНБО очікує, що ініціативи глави держави Володимира Зеленського з обміну утримуваними особами між Україною та Росією і розведення військ у Станиці Луганській сприятимуть прогресу у врегулюванні ситуації на Донбасі під час майбутніх переговорів «нормандському форматі» на найвищому рівні.

Олександр Данилюк повідомив про «червоні лінії», яких українська сторона дотримується під час ведення міжнародних переговорів. «"Червоні лінії" ми давно зазначили — суверенітет України має поважатися. Ми не будемо йти на ті умови, які послабляють Україну. Це головна «червона лінія», вона у перемовинах дуже просто дотримується. Є розуміння, що якщо не захищати наші інтереси, піти на якісь поступки, то на наступному кроці ми можемо побачити, що ми програємо», — заявив Данилюк.

«Зараз президент Зеленський запровадив декілька ініціатив, зокрема: обмін полоненими, розведення військ в Станиці Луганській, і його ініціативи вже принесли певний результат. Це дає нам надію та сподівання на те, що буде відповідний прогрес, зокрема у «нормандському форматі», — наголосив він.

Нагадаємо, що сьогодні, 13 вересня, Президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на зустріч у «нормандському форматі» на найвищому рівні до кінця вересня.