Реальна судова справа: засуджений за фотографії військових об’єктів у соцмережах

Реальна судова справа: засуджений за фотографії військових об’єктів у соцмережах

Ми неодноразово розповідали, як «смартфон-шпигун» може замінити цілий розвідпідрозділ противника, як росіяни використовують мобільні телефони наших воїнів для вбивства та багато іншого, але у військах подекуди ще трапляються безвідповідальні військовослужбовців. Вони — через інформаційну безграмотність або через халатність та необережність — передають у руки ворога смертельно небезпечні дані.

Про результат судового розгляду однієї з таких подій розповідає Харківський зональний відділ Військової служби правопорядку (ВСП): військовослужбовця визнано винним у порушенні правил користування мобільним телефоном та публікації у відкритому доступі координат потенційно небезпечних об'єктів.

Військове адміністративне правопорушення виявлене під час перевірки — посадові особи відділення запобігання ВСП зафіксували порушення вимог наказу Головнокомандувача Збройних Сил України від 01.07.2020 р. № 74 «Про затвердження Інструкції зі зберігання і користування особовим складом ЗСУ засобами стільникового зв'язку та іншими електронними засобами».

Армійські правоохоронці з’ясували, що контрактник М. під час виконання службових обов’язків публікував у соцмережах фотографії, на яких присутні військові потенційно небезпечні об’єкти, що перебувають під охороною, їхня геолокація тощо.

Представники ВСП склали протокол про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення — «Недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду».

Реальна судова справа: засуджений за фотографії військових об’єктів у соцмережах

Згодом цей випадок поширення військової інформації у соціальних мережах розглянув Балаклійський районний суд Харківської області. Відповідно до постанови суду від 12 листопада, військовослужбовця визнано винним у скоєнні вказаного правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. 23 листопада 2021 року рішення суду набрало законної сили.

Нагадуємо військовослужбовцям про дотримання кібергігієни при користуванні соціальними мережами, адже ваші публікації можуть сприяти ворогу в його діяльності.

Поради групи AM&PM Військового інституту КНУ ім. Шевченка

Реальна судова справа: засуджений за фотографії військових об’єктів у соцмережах