На кожному кроці можна прочитати приблизно таке: «Даніель Х. Ольєра, журналіст одного із західних ЗМІ, знайшов докази прогнозів на майбутнє у „Сімпсонах“. Він провів аналіз змісту кількох серій та виявив щонайменше 10 збігів, які вдалося „напророкувати“ сценаристам...» і таке інше.
У мережі популярні статті про те, що мультсеріал «Сімпсони» багато разів передбачав майбутнє. За запитом на кшталт «сімпсони передбачили майбутнє» можна знайти велику кількість добірок.
Скрін результатів пошуку
Більшість «передбачень» легко пояснюється простим збігом, який із великою натяжкою можна порівнювати з тим, що пізніше трапилося насправді. Парочка прикладів.
«Сімпсони» передбачили, що Дональд Трамп стане президентом США
Ну, Трамп — президент...
Окей, Трамп виступає на трибуні під час виборчої кампанії, листопад 2016 року.
«Сімпсони» передбачили, як Неймар симулюватиме травми під час футбольного матчу
Ну, футболіст симулює травму...
Окей, Неймар і багато інших гравців часто це роблять. Фото: AFP
Але є просто «неймовірні випадки». Наприклад, повний збіг картинки, на якій Дональд Трамп, саудівський король та єгипетський президент тримаються за світлову кулю-глобус.
І це фото зазвичай ставлять головною ілюстрацією до статті. Дивіться, тут збігається все до дрібниць, навіть оточення лідерів таке саме! Важко сперечатися: невже «Сімпсони» дійсно передбачили майбутнє?! Адже мультфільм вийшов за 15 років до зустрічі політиків.
Насправді ні.
Фотографії дійсно зроблені в травні 2017 року. Фото: Getty Images
А це кадр із мультика, і поки все правильно — на ньому дійсно є світлина на стіні, яка моторошно нагадує справжні фотографії події 21 травня 2017 року, тобто «з майбутнього».
Проте автори таких добірок «забувають», що цей мультфільм вийшов... лише в червні 2017 року. Ролик рекламував 28-й сезон серіалу, і називати 2002 рік його прем’єрою — звичайнісінький обман.
Ось оригінальне відео, потрібний кадр на 5-6 секунді.
До речі, перша картинка з Трампом теж обман. На 80%. Вона взята не з мультика 2000 року, як це представляють, а також з більш пізнього промо-ролика:
Це зайве нагадування того, про що говорив ще Іван Франко та інші мудрі люди: не можна вірити всьому, що пишуть в інтернеті!