Скільки затримано підозрюваних у злочинах проти національної безпеки

Скільки затримано підозрюваних у злочинах проти національної безпеки

Як повідомила Служба безпеки України, у скоєнні злочинів проти національної безпеки з початку 2019 року підозрюються 443 особи. Таку інформацію надали у пресцентрі СБУ у відповідь на журналістський запит УНН.

«З початку 2019 року слідчими СБ України було здійснено повідомлення про підозру 443 особам, які скоїли злочини проти основ національної безпеки та оборони України, посягання на територіальну цілісність і недоторканність, тероризм та інші тяжкі злочини», — повідомили в СБУ. Зокрема, 59 особам обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

З початку бойових дій на сході України СБУ оголосила про підозру 201 іноземному найманцю, які воювали на боці російських терористів.

Нагадаємо, що раніше, 23 серпня, контррозвідка СБУ викрила двох українських громадянок на передачі терористам інформації про сили ООС. Служба безпеки повідомляла, що в ході досудового розслідування отримано докази, що мешканка підконтрольної українській владі території Луганщини збирала інформацію про сили та засоби українських силових структур і Збройних Сил, які здійснюють відсіч збройній агресії проти нашої країни. Отримані дані вона передавала іншій громадянці України — бойовику так званої 4 ОМСБр 2 АК «НМ» терористичної організації «ЛНР».

Наразі обом громадянкам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Матеріали справи передано до суду.

Фото: Служба безпеки України

27.08.2019