Словацького журналіста вбив колишній військовий і зізнався в цьому

Два роки тому смерть словацького журналіста Яна Куцяка призвела до антикорупційних протестів, в результаті чого було повалено уряд прем'єр-міністра Роберта Фіцо. Як повідомляє Reuters, 13 січня колишній військовослужбовець Мирослав Марчек зізнався в убивстві.

Марчек заявив суду, що його найняли й він застрелив 27-річного Яна Куцяка разом із нареченою Мартіною Кусніровою. Убивство сталося в будинку пари біля столиці Словаччини Братислави в лютому 2018 року.

У суді міста Пезинок, на північ від Братислави, перебували четверо підорзрбваних, у тому числі двоюрідний брат Марчека Томас Сабо, який був посередником між замовником убивтсва та вбивцею. На засіданні суду 37-річний Марчек розповів, що початковий план полягав у тому, щоб викрасти Кучака і потім вбити його, але пізніше план був змінений.

Описуючи вбивство, підозрбваний сказав, що сховався поза будинком, пиоки жертви не повернулися додому 21 лютого, а потім дочекався можливості завдати удару.

«Це сталося, коли пані Куснірова пішла в туалет. Я вдарив його в груди», — сказав Марчек. Він пояснив, що Куснірову вбив, аби вона не змогла впізнати його. «Він падав на спину, тримав двері однією рукою і вона вийшла. Не можна було просто піти», — заявив Марчек, який завіряє: він шкодує про свої дії і що він вирішив зізнатися, побачивши сім'ї жертв по телевізору.

У суді заслухали й бізнесмена Маріан Кочнер, який звинувачується в замовленні вбивства. Він заперечував звинувачення, але визнав менший злочин, пов'язаний з незаконним зберіганням боєприпасів, які виявила поліція в його будинку.

Третя підсудна, Олена Зузсова, спростувала звинувачення в посередництві в убивствах.

Сабо, колишній співробітник поліції, не визнав себе винним у вбивстві.

Нагадаємо, в кінці лютого 26 лютого 2018 року словацький журналіст Ян Куцяк, який проводив розслідування податкового шахрайства бізнесменів, пов'язаних з правлячою партією країни, був убитий у власному будинку.

15 березня прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пішов у відставку на тлі скандалу, що розгорівся в країні після вбивства журналіста-розслідувача і його нареченої.