«Слуга народу» не планує відмовлятися від загального призову

«Слуга народу» не планує відмовлятися від загального призову

Нова законодавча влада не буде скасовувати призов до армії — фракція «Слуга народу» («СН»)не вноситиме зміни в Закони України «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Про альтернативну службу».

Як розповіла в інтерв'ю «Лівому берегу» обрана народна депутатка від «СН» Анна Коваленко, партія не планує ініціювати повний перехід на контрактну армію, форма комплектування українського війська й надалі залишатиметься змішаною.

«Форму комплектування армії залишаємо змішаною через низку причин, але будемо вносити зміни в закони «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну службу», готуємо системні зміни щодо комплектування батальйонів територіальної оборони, системи мобілізації і громадського резерву», — заявила пані Коваленко.

Крім того, за її словами, Рада має намір ухвалити законопроєкти про Службу безпеки України, розвідувальні органи, створення комітету нагляду за спецслужбами, а також внести зміни до законів «Про державну таємницю», «Про Збройні Сили України» і «Про національну безпеку».

Нагадаємо, що раніше проти скасування призову, зокрема у зв'язку із необхідністю готувати резерв для війська, висловився Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Нині до Збройних Сил України відправляють приблизно половину призовників, інші йдуть служити до лав Національно гвардії, Державної прикордонної служби, які входять до структури Міністерства внутрішніх справ, а також до Державної спеціальної служби транспорту, що підпорядкована Міноборони, але не входить до складу ЗС України.

28.08.2019