Не існує швидкого і чудесного способу вмить стати крутим дизайнером – запитайте будь-кого із царини дизайну або представників інших творчих і не дуже творчих професій. Але все ж існує один простий спосіб. Він не легкий (зовсім нічого робити не доведеться), але досить простий. І ось в чому його суть: кожен день виконуйте одне дизайн-завдання, що виходить за межи вашого комфорту.
Це може бути методи чи техніка, яку ви вивчили, але ще не застосовували, або ж колір чи шрифт, який ви хочете випробувати, або нове розташування елементів — робіть щось нове щодня. Поступаючи так постійно та послідовно, ви поступово покращите свої дизайнерські навички і роститиме професійно!
Ключовими є маленькі та послідовні зміни
Великі радикальні зміни майже ніколи не призводять до зростання. Завдання виявляються занадто великими, щоб їх виконати.
Просто погляньте на обіцянки до Нового року, спробуйте різко перетворити на спортсмена гладкого тюхтія, або спробуйте правильно застосувати абсолютно нові стилі й техніки в дизайні. Такі зміни занадто різкі й раптові, щоб підтримувати їх постійно, тому більшість з нас просто здається.
Але якщо замість такого підходу ви будете застосовувати невеликі й послідовні зміни, ви зможете рости, не докладаючи занадто великих зусиль. І з часом ви помітите потрібну велику зміну — засвоєні нові навички, покращений стиль, більше продуктивних ідей. Усіма цими змінами було набагато простіше управляти, застосовуючи нові, маленькі і цілком здійсненні зміни щодня.
Побудова звички
Так само, як із чищенням зубів, те, що ви робите постійно, формує звичку для дизайнерського зростання. Так само, як ви не замислюєтеся про те, яким чином потрібно почистити зуби, виконання однієї маленької дизайнерської завдання теж стане звичкою, яку ви виконуватимете маже підсвідомо.
Звички — найпростіший спосіб підтримувати професійне зростання. Якщо ви неохайний чоловік, а забажаєте за один день прибрати всю квартиру, швидше за все у вас нічого не вийде. Це занадто велике завдання, і вона вимагає занадто великих зусиль — щоразу проводити велике генеральне прибирання. Але якщо ви щодня будете прибирати потроху, частіше виносити сміття, протирати плиту після кожного використання, пилососити і витирати пил, згодом у вас утворюється звичка тримати дім у чистоті.
Як тільки постійні дії стають звичкою, вам стає дивно і дискомфортно не робити їх.
Той же принцип працює і в дизайні. Не змушуйте себе думати, що тільки різким і великим зусиллям ви можете досягти рівня, якого прагнете. Замість цього сформуйте звичку щодня виконувати одне маленьке дизайнерське завдання, яке виходить із вашої зони комфорту (див. вище).
Дуже просто спробувати нове поєднання кольорів у вашому новому проекті, або поекспериментувати зі шрифтами для наступного банера. Робіть подібні речі кожен день, і за деякий час це стане звичкою. Іноді це потребує кілька тижнів, іноді — місяці.
Чому тільки одне завдання?
У перший же день, коли ви спробуєте робити по одній дизайнерській речі щодня, ви подумаєте: «Навіщо мені зупинятися на одному завданню? Я можу зробити більше — три завдання на день!».
Не робіть цього!
Швидше за все, ви не зможете щодня підтримувати таку звичку. Вся суть такого зростання в тому, щоб виконувати маленькі, здійсненні завдання, але обов'язково щодня, і сформувати з них звичку.
Отже, ви зможете виконати три «некомфортні» завдання сьогодні. Але чи зможете завтра? А післязавтра? А як щодо тижнів, місяців і років поспіль? Ймовірно з таким завданням ви не впораєтеся. Але лише одне завдання на день — цілком реальне. Воно не потребує великих зусиль, а виконання маленьких завдань щодня набагато ефективніше за виконання одного «великого проекту» за раз.
Запитайте у фітнес-експертів, що краще: тренуватися щодня потроху, або раз на тиждень ходити на вбивче за важкістю тренування? Виконуючи невеликі вправи кожен день, ви будете в кращій формі. Та ж система працює в професійному зростанні дизайнера.
Якщо ви дійсно (дійсно!) впевнені, що здатні щодня виконувати по два завдання, почніть це робити, і виконуйте їх у що б то не стало. Але якщо у вас не вийшло, просто скоротіть кількість завдань до одного і продовжуйте.
Постійний розвиток
Як і в будь-якій іншій сфері життя, щоби розвиватися і зростати у майстерності, дизайнерові потрібно кожен день, постійно здійснювати маленькі зміни. Дуже великі, кардинальні зміни складно підтримувати, і швидше за все, ви скоро втомитеся. Але коли у вас буде звичка, ви навіть не помічатимете, як кожен день робите щось для постійного і безперервного професійного зростання.
Через місяць, півроку, рік ви обернетеся і помітите, наскільки ваші навички стали крутіше. Але тепер, через набуту звичку, ваш зріст не припинятиметься ніколи!
Переклад з англійської. Автор: Paul Andrew