Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Шосте почуття, передбачення, навіть магніторецепція — як тільки не називали інтуїцію! Нам хочеться дива, тому ми готові повірити в що завгодно, але тільки не в те, що інтуїція — це здатність людини «несвідомо вловлювати істину, спираючись на попередній досвід, знання тощо» (Вікіпедія).

«Інтуїція могутніша за інтелект», — сказав одного разу Стів Джобс, а він-то точно володів неймовірним «досвідом, знаннями», що допомагали підприємцю отримувати і користуватися «осяянням» найкращим чином.

Існує безліч способів розвинути в собі здатність до інтуїції, знайти спільну мову з нашим «шостим почуттям» і ефективно використовувати цю здатність у професійній діяльності і в житті, взагалі.

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Як розвинути в собі інтуїцію

Довіряйте собі

Згідно з ученням нейробіології, інтуїція — притаманна всім людям форма мислення, яка відповідає за вирішення завдання за його недостатньої логічної обґрунтованості. Спробуємо пожартувати: інтуїція — це знання без знання про знання.

Інтуїтивні відповіді приходять до нас постійно, ще перед тим, як логіка запропонує свої варіанти. Тільки зазвичай ми відкидаємо їх з думками: «яка дурість», «це безумство», «в мене недостатньо повноважень» і так далі. Тому, щоб розвинути в собі інтуїцію, потрібно в першу чергу її прийняти, навчитися довіряти собі й не боятися звернути з второваних стежок або піти проти думки більшості.

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

За словами психолога Сільвіанна Барта Лібержа, коли людина слухає свій внутрішній голос, у неї загострюються почуття, вона починає помічати те, на що спочатку не звернула увагу. Головне, не переплутати інтуїцію з бажанням. Бажання — це те, чого нам хочеться. Інтуїція — результат підсвідомого аналізу.

Проводьте час на самоті

Не завжди, звичайно. Просто, щоби навчитися слухати себе, потрібно іноді відмовлятися від того, що відбувається, проганяти з голови непотрібні турботи і регулярно влаштовувати «побачення самому собі» наодинці. Недарма, статистика показує, що інтуїція найкраще розвинена у інтровертів. За словами Софі Бернгам, автора книги «Мистецтво Інтуїції»: «в метушні повсякденних справ не вловити і логічних висновків, що тут говорити про тихий голос інтуїції».

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Будьте цікавими

Головна особливість усіх людей з розвиненою інтуїцією — вони постійно звертають увагу на деталі. Вони можуть забувати важливі дати, плани на тиждень, але обов'язково запам'ятають, що коли закривали книгу, одна зі сторінок зам'ялася. Або помітять, що краватка в колеги зав'язана сьогодні не так, як зазвичай. Згадайте Шерлока Холмса. Недарма в роботах, присвячених інтуїції його називають «інтуїтивом» — для нього немає зайвих фактів, звуків і деталей у проблемі, над якою він працює. Усе це частини однієї мозаїки.

Усім, хто хоче розвинути свій підсвідомий аналіз, психологи радять постійно звертати уваги на деталі. Спробуйте протягом пари тижнів постійно напружувати одночасно слух, зір і нюх при знайомстві з новою людиною. За деякий час вам буде достатньо «першого погляду», щоб скласти враження про особу.

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Співчувайте

Читання чужих думок — це не «щось з роду фантастики», а те, що ми всі робимо щодня. Учені довели, що наш мозок постійно копіює вираз обличчя, відчуття, симптоми інших. А все через «дзеркальні нейрони», які присутні в мовних, моторних, зорових, асоціативних та інших ділянках. Саме через них ми отримуємо неприємні відчуття, коли хтось прищемив палець, або щиро розуміємо почуття інших у тій чи іншій ситуації. У психології це називається інтуїтивною комунікацією.

Тому частіше співпереживайте і прислухайтеся до почуттів інших. Це ті ж знання, які потім увійдуть до загальної картини аналізу. За словами психолога Йохима Бауера, не було б дзеркальних нейронів, не було б інтуїції та емпатії. Недарма розвинена інтуїція частіше зустрічається у вразливих людей.

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Звертайте увагу на сни

І це не забобонна нісенітниця, а порада від експерта Софії Бернгам. За її словами, сни і інтуїція утворюються від несвідомого, а значить, можуть мати одну й ту ж природу. Деякі сомнологи, наприклад, доктор медичних наук Геннадій Ковров уважають, що пророчі сни — результат тривалого розумового процесу. Взяти, скажімо, сон Менделєєва. Дмитро Іванович напрацював достатньо інформації, щоб його мозок уві сні розібрав усі дані в правильному порядку.

Творіть!

Згідно з недавніми дослідженнями психолога Клари Вулф — креативність та інтуїція нерозривно пов'язані одне з одним. Вона вважає, що інтуїція — найвищий ступінь майстерності в тієї чи іншій навичці: «Найкращий художник — інтуїтивний художник». Інтуїція не тільки дозволяє піти в обхід сформованим штампам, але й вимагає менше мозкових витрат — організм витрачає набагато менше енергії на інтуїцію, ніж на логічне мислення. Більш того, дослідження показало, чим більше людина проявляє себе у творчості, тим краще в неї працює інтуїція. Усе тому, що мистецтво робить мозок більш гнучким у рішеннях.

Перевірені і доступні способи розвинути свою інтуїцію

Геть негатив!

Сильні емоції, особливо негативні, приглушують внутрішній голос інтуїції, як, в цілому, і голос розуму. Особливо — гнів, який, за словами Бернгам, повністю вичавлює всякі корисні підказки якогось там підсвідомого мислення з вашої голови.

А позитивні емоції, які зазвичай розслаблюють людину і роблять її вразливою, навпаки, за результатами психологічного дослідження (опубліковано 2013 року в часописі Psychological Science) допомагають тримати ваші інтуїтивні здібності в тонусі.