Одним з наймасовіших захоплень людини протягом багатьох віків є риболовля. Той, хто хоч раз побував з вудкою на водоймі — озері чи річці, ставку чи на березі моря, насолодився чистою, ні з чим не зрівняною радістю спілкування із природою та піймав у своєму житті першу рибу, той цього не забуде ніколи.
Процес ловлі риби настільки захоплюючий, що нерідко згодом у новачків він переростає у всепоглинаючу пристрасть. Адже тільки по-справжньому захоплені люди заради того, щоб побачити або відчути покльовку риби, можуть забиратися у віддалені і глухі куточки, годинами мокнути під дощем або холонути на морозі.
Усе більше й більше людей розуміють, що рибальство — прекрасний спосіб зміцнення духовних і фізичних сил.
Якщо говорити про рибне господарство взагалі, то в Україні воно є важливим сектором економіки, сучасним індустріальним комплексом, що дає країні понад 100 найменувань цінних продуктів харчування з океанічної та прісноводної риби й інших дарунків моря, озер і річок.
Професійне свято працівників рибного господарства — День рибалки відзначається у липні (цього року — 13 числа). Але є ще Всесвітній день рибальства. Свято встановлене з 1985 р. рішенням Міжнародної конференції з регулювання та розвитку рибальства, що відбувалася у Римі.
Редакція газети «Васильківщина» поздоровляє усіх рибалок району та міста з нагоди свята і бажає кожному з вас щастя піймати рибину своєї мрії.
Коментар спеціаліста
Наш кореспондент поцікавився у начальника Управління ветеринарної медицини у Васильківському районі Миколи Хижняка, чи безпечно вживати рибу, спійману у водоймищах Васильківщини. Микола Михайлович запевнив, що систематичні дослідження Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи дозволяють зробити висновок про відповідність нормам коропів, товстолобиків, білих амурів, карасів, які потрапляють з озер і річок району на ринок. До того ж, провадиться постійний контроль діяльності реалізаторів та торгівельних точок.
Цікаві факти з Книги рекордів Ґіннеса
Найбільша риба — китова акула, що живиться планктоном, — мешканка Атлантичного, Тихого та Індійського океанів. Така рибина завдовжки 12,65 м та вагою приблизно 15-21 т була спіймана в районі о. Баба поблизу м. Карачі (Пакистан) 11 листопада 1949 р.
Найменша морська риба, яка є також найкоротшою хребетною твариною — гномовий бичок. Живе в індійському та Тихому океанах. Зареєстрована довжина дорослої риби у середньому 8,6 мм.
Вітрильник вважається найшвидшою рибою на коротких дистанціях, хоча точно виміряти це надзвичайно важко. При випробуваннях на швидкість, проведених у рибальському таборі Лонг Кі (Флорида, США), один з вітрильників вибрав більше 91м рибальської волосіні за 3 сек, що еквівалентно швидкості у 109 км/год.
Підготував Олександр Козубенко