США готові приєднатися до переговорів у «нормандському форматі»

США готові приєднатися до переговорів у «нормандському форматі»

Як заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер у коментарі телеканалу LRT, Сполучені Штати готові приєднатися до переговорів у нормандському форматі, якщо це буде потрібно.

«Ми добре співпрацюємо з усіма сторонами, — підкреслив Волкер. — Якщо знадобиться розширити формат — звичайно, ми приєднаємося. У той же час, ми повністю підтримуємо існуючий формат».

За словами спецпредставника Держдепу, ключовою проблемою є не обрання формату, а політична воля Росії до дотримання своїх зобов'язань у рамках Мінських угод.

«Нормандський формат» — це дипломатична група щодо врегулювання ситуації на Донбасі, яка складається із представників України, Німеччини, Франції і Росії. У лютому 2015 року лідери країн узгодили і підписали Мінські домовленості — список дій для припинення конфлікту.

Нагадаємо, що 6 серпня, після загибелі чотирьох морських піхотинців у села Павлопіль під час безстрокового перемир'я, Президент України Володимир Зеленський закликав якомога швидше провести переговори в «нормандському форматі». 19 серпня президент РФ Путін під час зустрічі з французьким лідером Емманюелем Макроном висловився таким чином, що їхнє з Володимиром Зеленським телефонне спілкування «вселяє обережний оптимізм» і дає надію на новий саміт «Нормандської четвірки».

Фото: E. Genys/LRT

23.08.2019