США передадуть Хорватії 84 бронемашини Bradley

США передадуть Хорватії 84 бронемашини Bradley

США подарували Хорватії 84 бойові машини піхоти M2A2 Bradley із запасів своєї армії. Як повідомляє видання UMP з посиланням на Jane's Defence Weekly, хорвати отримають БМП в модифікації ODS, створені для проведення операції «Буря в пустелі» (ODS — Operation Desert Storm).

За словами хорватського міністра оборони Даміра Крcтичевича, вартість подарованих бойових машин оцінюється у $84 млн. АрміяInform нагадує, що раніше, в 2017 році, 32 БМП ODS M2А2 Bradley із запасів армії США були передані Лівану.

60 «Бредлі» зі всіх 84-х бойових машин піхоти підуть на оснащення механізованого батальйону, решту 24 використовуватимуть як ремонтний фонд. БМП, які надійдуть на озброєння, будуть ремонтуватися та модернізуватися хорватською компанією Djuro Djakovic Special Vehicles у партнерстві з корпорацією ВАЕ Systems.

США передадуть Хорватії 84 бронемашини Bradley

На проведення ремонту та часткову модернізацію 60 бойових машин США виділять допомогу в розмірі 25 млн доларів, у рамках програми European Recapitalization Incentive Program (ERIP), спрямованої на заміну в країнах Східної і Південної Європи радянського озброєння більш сучасними зразками американського виробництва. Витрати Хорватії міністр оборони оцінив у 2-3 млн доларів.

11.12.2019