У неділю, 18 серпня, міноборони США провело випробування крилатої ракети наземного базування. Випробування пройшли на острові Сан-Ніколас, штат Каліфорнія.
Як повідомляється на сайті Пентагону, льотне випробування пройшло успішно: ракета уразила ціль на відстані понад 500 кілометрів. Фахівці відомства збирають та аналізують дані, отримані під час пуску, для розвитку можливостей крилатих ракет середнього радіусу дії.
Згодом офіційний представник оборонного відомства США, підполковника Роберта Карвера, уточнив Military.com, що впроводилися випробування «Томагавка» — ракети для ураження наземних цілей. Карвер підкреслив, що ракета була спроектована для доставки звичайних, а не ядерних боєголовок.
Нагадаємо, що 2 серпня припинив дію ДРСМД (англ. INF) — американо-російський Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Він забороняв, у тому числі, розробляти, виробляти чи розгортати крилаті і балістичні ракети наземного базування з досяжністю від 500 до 5500 кілометрів.
Москва і Вашингтон регулярно звинувачували одне одного в порушенні умов ДРСМД. Одна із причин непродовження Договіру — випробування Росією нових крилатих ракет, характеристики яких підпадають під заборонені.
Очікувано, що систематичні порушення з боку РФ під час дії Договору не заважають Росії розгорнути істеричну кампанію про американські випробування — після припинення Договору РСМД. Основний посил російських пропагандистів (який необачно ретранслюють і наші ЗМІ) — США проводять випробування забороненої крилатої ракети. Просто нагадаємо: такі випробування були заборонені ДРСМД, який припинив свою дію 2 серпня 2019 року. І припинив, в основному, через цинізм і знущання над світовою спільнотою з боку саме Російської Федерації.
Але російські офіційні і напівофіційні персонажі негайно почали закликати про «несиметрічну відповідь» та невідкладний розвиток системи повітряно-космічної оборони Росії. Мова йде про прискорене озброєння військ зенітними ракетними системами С-400 (великої дальності) і комплексів Тор-М2 (малої дальності).
Фото: міністерство оборони США
20.08.2019