Звідки ростуть ноги вкрадених інтернет-статей

Звідки ростуть ноги вкрадених інтернет статей

Інтелектуальна власність – такий самий товар, як і сіль або «Феррарі», то не дивно, що за новими зразками цього товару вишиковуються довгі черги любителів заробити грошенят, майже нічого не створюючи власноруч. Наприклад, сьогодні подивимося, як мандрує стаття, написана авторами одно з сайтів Рунету.

Уперше заголовок «Тварини, які відкриті 2016 року» (рос. «Животные, открытые в 2016 году») побачив у стрічці агрегатора новин Укр.нет. Посилання до «першоджерела» приводить на сайт «Російський єврей» (рос. «Русский еврей») – дата посту: 20 січня.

Звідки ростуть ноги вкрадених інтернет статей

Автор не приховує, що це цитата, і наприкінці допису дає ланку на… блог у ЖЖ. Причому, в мене майже немає сумнівів (хоча це цілковите ІМГО), що «русскій єврєй» і користувач livejournal (ЖЖ) «Алексей С. Железнов (grimnir74)» — одна й та сама особа.

Звідки ростуть ноги вкрадених інтернет статей

Посилання на джерело в пості Алєксєя від 19 січня не вказане, проте неважно побачити, що картинки завантажені на популярному сайті «Фрешер», чий контент чи не повністю складається з цитувань успішних сайтів і блогів.

Дійсно такий пост є на «Фрешері» від 17 січня цього року:

Звідки ростуть ноги вкрадених інтернет статей

Через те, що «Фрешер» не помічений в приховувані джерел своїх статей і новин, можна перейти за посиланням «джерело» і побачити, що початкова стаття була розміщена на сайті «Моя планета» 16 січня. Цей портал, напевно, і є автором «Тварин».

Звідки ростуть ноги вкрадених інтернет статей

Мета цього досліду – показати, як абсолютно нечисті на руку «русскіє єврєї» та інші пройдисвіти нагрівають свої кишеньки, вкладаючись у дві речі: копіювання добрих статей з різних сайтів і замовлення реклами своїх. У результаті отримується нормальний прибуток з відвідувачів.