Суд призначив експертизи у справі «Укроборонпрома»

Суд призначив експертизи у справі «Укроборонпрома»

За клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Солом'янський районний суд міста Києва призначив низку експертиз у кримінальному провадженні щодо «Укроборонпрому».

Як повідомляє аналітичний портал «Слово і Діло», у липні-серпні суд призначив 3 товарознавчі та 1 комп'ютерно-технічну експертизу у справі про можливе заволодіння 250 млн грн. підозрювані в махінаціях компанії пов'язують з Ігорем Гладковським — сином колишнього першого заступника секретаря РНБО — та його друзями, Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою.

На думку слідчих, організована група у складі Гладковського-молодшого, Рогози і Жукова, яким підконтрольні ТОВ «Оптимумспецдеталь», ТОВ «Фірма «Ренал», із залученням екс-першого заступника секретаря РНБО, посадових осіб Міністерства оборони України, державного концерну «Укроборонпром», державних підприємств «Житомирський бронетанковий завод», «Львівський бронетанковий завод», «Харківський бронетанковий завод», «Київський бронетанковий завод», «Ізюмський приладобудівний завод», «Антонов», Приватне акціонерне товариство «завод «Кузня на Рибальському» та інших невстановлених поки фізичних і юридичних осіб заволоділа грошовими коштами державного бюджету та державних підприємств орієнтовно в розмірі 250 млн грн під час виконання договорів про постачання бронетанкового озброєння і техніки на зазначені вище державні підприємства.

Так, детективи встановили, що «Оптимумспецдеталь» поставило держпідприємства «Антонов» трансивер вартістю 928,7 тис. грн з ПДВ; ХБТЗ — дві роздавальні коробки за 397 тис. грн і одну — за 450 тис. грн, а також Красилівському агрегатному заводу — металеві деталі. У зв'язку з цим, НАБУ просили призначити судово-товарознавчі експертизи з метою встановити ринкову вартість цих поставлених товарів. Суд клопотання задовольнив.

Крім того, детективи просили призначити комп'ютерно-технічну експертизу мобільного телефону iPhone X, який вилучили у особи, яка може бути причетна до справи. Суд клопотання задовольнив і поставив експерту наступні питання для вирішення: чи є на телефоні серед наявних або видалених файлів такі, що містять ключові слова: «оптимум», «оптимальність», «обналу», «фіктивно» та інші; чи містяться в цих файлах відбитки печаток, штампів, підписів; чи є на телефоні месенджери, за наявності таких — надати історію повідомлень.

20.08.2019