Сюжет фільму «Борг» («Розплата») 2010 року

Сюжет фільму «Борг» («Розплата») 2010 року

Під час виконання таємного завдання у Східному Берлині 1965 року троє молодих агентів «Моссада», два чоловіки і дівчина, викрадають колишнього нацистського лікаря, який ставив нелюдськи досліди над дітьми в концтаборі поблизу Освенцима, але зумів сховатися від правосуддя.

Проте складні стосунки між агентами та втручання несподіваних обставин зривають операцію з переправлення злочинця до Ізраїлю. Але троє агентів усе-таки повертаються на батьківщину героями — нацистського нелюда знищено, нехай і не за планом та без гучного трибуналу.

Сюжет фільму «Борг» («Розплата») 2010 року

Невдовзі після того, як дочка колишньої агентки випускає книгу про події 32-річної давнини, заснованої на спогадах матері й її товаришів, у далекій Україні, в лікарні під Вінницею, з'являється чоловік, який стверджує, що він і «Доктор із Біркенау», який проводив нелюдські експерименти в таборі смерті.

(У фільмі заклад названо лікарнею (Рейчел говорить: «Він у лікарні Бабенка», англ. 'He's in the Babenko Hospital'), хоча на схемі закладу в одному з кадрів видно назву: «Санаторій ім. Бабенко».)

Ветерани спецслужби повинні розібратися із ситуацією і у 1997 році виправити свою колишню помилку.

У головних ролях
Гелен Міррен — Рейчел Сингер у 1997 році, колишній агент-оперативник «Моссаду»
Джессіка Честейн — молода Рейчел у 1965—1970 рр.
Кіаран Гайндс (Ciarán Hinds) — Девід Перец, колишній агент «Моссада» в 1997 р.
Сем Вортінгтон — молодий Девід у 1965 і 1970 рр.
Том Вілкінсон — Стефан Ґолд у 1997 році, колишній співробітник «Моссаду»
Мартон Чокаш (Marton Csokas) — Стефан Ґолд у 1965—1970 роках
Йєспер Крістенсен (Jesper Christensen) — доктор Дітер Фоґель
Ромі Абулафія (Romi Aboulafia) — Сара, дочка Рейчел, журналістка, письменниця
Цікаво, що із всіх виконавців головних ролей тільки Ромі Абулафіа – ізраїльтятнка. Решта – британці, новозеландці, австралійці, американці; виконавець ролі німця Йєспер Крістенсен — данець.