Сюжет мультфільму «Братик ведмежа»

Сюжет мультфільму «Братик ведмежа»

Дивно, але в українській Вікіпедії навіть не створені статті про деякі дуже популярні речі та явища. Наприклад, не було статті про мультик «Братик ведмежа» 2003 року! Додав статтю і згодом доведу її до прийнятного вигляду. А нижче – найбільша частина статті про анімаційний фільм із розкриттям сюжету.

Сюжет мультфільму «Братик ведмежа» (2003)

За часів пост-льодовикового періоду в давньому племені північноамериканських мисливців молоді чоловіки, що досягнули віку зрілості, отримують від шамана особисті тотеми — символи тварин-покровителів. Три брати, Ситка, Денахі й Кенай, також мріють про духів-покровителів, які б уособлювали сміливість, мудрість тощо.

Кожен із молодих людей прагне стати таким, яким є його дух-покровитель. Ситка має стати лідером, як орел, середній брат Денахі — мудрим, як його тотем-вовк. Проте молодшому з братів, Кенаю, шаманка передає тотем ведмедя, що символізує «любов», і цим розчаровує хлопця.

Невдовзі, під час полювання на ведмедя, заради врятування братів гине Ситка. З метою помститися за смерть брата Кенай переслідую цього ведмедя, а потім убиває його на горі. Проте дух орла, покровителя Ситки, перетворює Кеная на ведмедя, а мертвий ведмідь зникає. Ще один із братів, Денахі, сприймає Кеная за ведмедя-вбивцю розпочинає полювати на нього.

Поранений Кенай-ведмідь потрапляє до шаманки племені Танани, яка не розуміє ведмежу мову, але знає, що перед нею саме Кенай, і зцілює його. Танана радить «перевертню» відшукати дух Ситки і спробувати повернути собі людський вид.

Під час подорожі Кенай з’ясовую, що дикі тварини розмовляють своєю мовою, і він здатен її розуміти. Першими Кенай зустрічає двох кумедних лосів, Ратта і Т’юка, які так само розуміють його і сприймають як ведмедя, який чомусь ведмедем себе не вважає («псих»).

Коли Кенай потрапляє в мисливську пастку, то його звільняє балакуче ведмежа Кода. Кенай та Кода укладають угоду: чоловік-ведмідь допоможе Коді дістатися місця із великою кількістю лососів та багатою риболовлею, а потів ведмежа покаже Кенаю шлях до потрібної йому гори Духів.

Сюжет мультфільму «Братик ведмежа»

Під час подорожі з ведмежам, яке не стуляє рота ані на хвильку, Кенай не помічає, що за ним із Кодою стежить та слідкує Денахі, який хоче помститися за своїх братів. А сам Денахі не підозрює, що більший ведмідь насправді його молодший брат.

Коли мандрівники досягають місця міграції лососів, то там виявляється велика кількість інших ведмедів. Кенай залишається із ведмежою «сім’єю» на деякий час. У розмовах із Кодою він несподівано дізнається, що ведмежа-сирота — син того ведмедя (насправді, ведмедиця), якого він сам і убив перед своїм перетворенням, коли мстився за загибель брата Ситки.

Приголомшений Кенай, який подружився і полюбив маленького ведмежатка, тікає, але Кода знаходить його. Кенай розкриває новому другові правду, і тепер гніт приходить у серце Коди, і той тікає від убивці матері.

Разом із Раттом і Т’юком, Кенай відправляється на гору, де мешкає дух-орел Ситки, або той знову перетворив ведмедя на людину. На горі Духів на Кеная чекає Денахі, який розуміє відчайдушні крики брата по-своєму — чоловіку вони здаються погрозливим ведмежим риканням.

Боротьбу мисливця і ведмедя на горі Духів перериває Кода: розлючений Денахі кидається на ведмежа зі списом, але Кенай закриває друга собою, готовий із любові до нього прийняти удар на себе. Після цього прояву самопожертви Кеная у світлі «вогнів духі» (півнячого сяйва) з’являється Орел-Ситка, який перетворює молодшого брата на людину.

Після пережитого всі розуміють свої помилки, та спокутують провини: Кенай усвідомлює важливість любові, що символізував його тотем, Денахі теж дивиться на світ іншими очима.

Ситка і дух матері-ведмедиці готові відправитися на небо, але Кенай просить старшого брата знову зробити його ведмедем, тому що не хоче залишити маленького Коду самого, коли він утратив не лише мати, а й найкращого друга.