Трамп пропонує саміт «Великої сімки» 2020 року провести

Трамп пропонує саміт «Великої сімки» 2020 року провести

Трамп розглядає варіант проведення саміту на власному курорті

Як повідомила прес-секретар Білого дому Стефані Грішем, наступний саміт «Великої сімки» може пройти як мінімум у восьми штатах і федеральному окрузі Колумбія.

За її словами, час і місце організації саміту в 2020 році ще не визначені. Серед потенційних місць вона назвала Гавайські острови, Південь (Флорида, Теннессі та Північна Кароліна), Захід (Каліфорнія, Юта і Колорадо) і Середній Захід країни (Мічиган), а також округ Колумбію, в якому розташована столиця США.

Як один із варіантів розглядається гольф-клуб і курортно-готельний комплекс Trump National Doral (штат Флорида), який належить американському лідерові. «Як заявив президент, Дорал розглядається. Команда, що займається відбором, розглядала кілька потенційних місць (...). У деяких штатах було кілька потенційних місць», — зазначила представник Білого дому.

Як зазначає Reuters, представники Демократичної партії залишилися незадоволені тим, що Трамп розглядає варіант проведення саміту на власному курорті. Вони вважають, що ініціатива суперечить вимогам Конституції, яка забороняє членам адміністрації отримувати економічну вигоду завдяки своїй посаді.

Демократи планують розслідувати пропозицію Трампа, що може стати приводом для імпічменту. Для проведення зустрічі глави держави буде потрібна згода обох палат Конгресу, що малоймовірно при більшості демократів в Палаті представників.

У саміті G7 беруть участь Франція, Великобританія, США, Німеччина, Японія, Італія, Канада і представники Євросоюзу . До 2014 року Росія входила в «Велику вісімку».