«Цирк метеликів» / Рецензія на фільм

«Цирк метеликів» / Рецензія на фільм

Рецензія на короткометражний фільм «Цирк метеликів» (The Butterfly Circus, 2009) написана в лютому 2014 року як допомога для однієї знайомої, що навчалася заочно. Через те, що викладачка стверджувала – рецензія взята із Інтернету, затримав публікацію на два роки. Тепер ніхто не скаже, що це плагіат.

Фільм Джошуа Вайгеля із Ніком Вуйчичем у головній ролі розповідає про «цирк виродків», до якого пристає людина без кінцівок, яка намагається повірити в себе.

Американський короткометражний фільм-драма недарма отримав кілька нагород. Режисер фільму Джошуа Вайгель написав свій сценарій під впливом вражень від виступів відомого австралійського проповідника Ніка Вуйчича, який від народження не має усіх чотирьох кінцівок. Метелик у фільмі – символ переродження людини. «Можна стати ким завгодно, варто лише хотіти цього», — говорить один з героїв фільму. А трохи пізніше він же закликає: «Увесь світ чекає від нас маленького дива!»

Неможливо сприймати «Цирк метеликів» без усвідомлення долі Ніка Вуйчича, який став не лише відправною точкою для написання сценарію, але й зіграв головну роль у фільмі. Народжений із рідкісним синдромом Тетра-Амелія, Нік Вуйчич довів усьому світу, що людина здатна досягти будь-чого, варто лише вірити у себе і сприймати себе особливим, а не обділенім.

«Цирк метеликів» / Рецензія на фільм

У фільмі показані події 30-років минулого століття – у південних штатах Америки виступає зі своїми номерами цирк, усі артисти якого пройшли важкий життєвий шлях, поки повірили у свої сили і стали улюбленцями глядачів, якими захоплюються і діти, і дорослі.

Коли у цирк потрапляє «потвора, від якої відвернувся навіть Бог», хазяїн цирку у відповідь на його розчарування у своїх силах говорить: «Чим складніша боротьба, тим значніша перемога». Символічне переродження гусені у метелика в фільмі відбувається і з головним героєм, який з «експоната цирку потвор» перероджується у сильну духом людину, яка виконує недоступні іншим смертельні номери під оплески захоплених глядачів.

«Цирк метеликів» / Рецензія на фільм

Фільм вчить, що людина є тим, ким вона себе вважає, і кожен з нас по-справжньому особливий і неперевершений у якійсь справі. Але для того, щоб досягти чогось, часто потрібні неймовірні зусилля. Герої фільму зуміли не зациклюватися на проблемах, а наполегливо розвиватися і досягати успіху попри все.

Ми розуміємо, що всі люди різні, але деякі відрізняються від інших дуже сильно, як, наприклад, герой Вуйчича, народжений без кінцівок. Однаковими і не потрібно бути – у кожного є свої особливі і неперевершені здібності.