Туреччина може виробляти F-35, якщо позбудеться російських С-400

Туреччина може виробляти F 35, якщо позбудеться російських С 400

Міністр оборони США Марк Еспер запропонував Туреччині вибирати між виробництвом F-35 та користуванням російськими С-400.

Як передає УНІАН, американська адміністрація може розглянути можливість повернення Туреччини в програму створення винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-35 тільки в тому випадку, якщо вона позбудеться придбаних у Росії зенітних ракетних систем (ЗРС) С-400.

На запитання журналістів, чи готові будуть США повернути Туреччину в проект виробництва літаків F-35, якщо вона [просто] відмовиться від експлуатації ЗРС С-400, Марк Еспер відповів: «Ні. Не з моїм уявленням... Я абсолютно ясно про це говорив і в публічному, так і в приватному порядку в контактах з турецькими колегами: мова йде або про F-35, або про С-400. Не про обидві (системи озброєнь — Ред.). Не можна одну поставити у гараж, а іншу викотити (для застосування — Ред.). Або одне, або інше», — пояснив глава військового відомства США.

При цьому він допустив, що при повній відмові Анкари від ЗРС С-400 Вашингтон може вивчити питання про повернення Туреччини в програму виробництва F-35: «Повторюся: вона (турецька влада — Ред.) повинна буде позбутися програми С-400... і потім ми можемо розглянути це», — заявив Марк Еспер.

За його словами, ситуація навколо F-35 і С-400 в американо-турецьких відносинах змін не зазнала.

«Ми знаходимося там, де знаходимося. Це викликає жаль. Як я говорив, Туреччина — давній партнер і союзник, і я сподівався, що вона стане знову рухатися в нашому напрямі і виконувати те, про що багато років тому домовилася НАТО: припиняти вкладати кошти в російську техніку, техніку радянської ери. А вони (турки — Ред.), здається, рухаються в іншому напрямку», — додав керівник Пентагону.

Нагадаємо, що раніше американський президент Дональд Трамп прокоментував покупку Туреччиною російських ракетно-зенітних систем С-400. «Я не звинувачую Туреччину, оскільки є багато обставин та інших проблем», — зазначив Трамп. Він підкреслив, що Сполучені Штати зможуть «легко продати іншим країнам» американські винищувачі F-35.

Фото: F-35 © EPA/UPG

29.08.2019