У Запоріжжі затримали російського агента: «Я жодних бомб не закладав»

У Запоріжжі затримали російського агента: «Я жодних бомб не закладав»

Агент російської військової розвідки 5 років працював на запорізькому державному авіаремонтному заводі «МіГремонт»

Українська контррозвідка затримала Олексія Лазаренка на кордоні з Росією, коли шпигун направлявся на зустріч зі своїм куратором, офіцером військової розвідки РФ – Головного управління генштабу (колишнє Головне розвідувальне управління, ГРУ).

Інтерв'ю в зрадника взяв журналіст ТСН Андрій Цаплієнко. Відповідне відео розмістив телеканал «1+1».

Відео: «Після катастрофи українського «Су-27» на авіазаводі виявили агента ГРУ РФ»

Журналісти дізналися, що Олексій Лазаренко був завербований російською військовою розвідкою п'ять років тому. Затриманий шпигун увесь цей час працював на стратегічному заводі «МіГремонт» у Запоріжжі, звідки передавав Росії секретні дані.

Лазаренко привернув увагу українських контррозвідників минулого жовтня, коли на Вінниччині сталася авіаційна катастрофа з літаком Су-27, в якій загинули український і американський льотчики. Літак щойно пройшов модернізацію на заводі «МіГремонт».

Після затримання Лазаренко емоційно переконує слідчих і журналістів, що диверсійних завдань не виконував: «Я жодних бомб не закладав. Я нікого не стріляв!». Російський агент навіть упевнений, що передана інформація «не могла нікому зашкодити». У принципі, ознак диверсії, що могла призвести до падіння Су-27, знайдено не було.

Натомість, контррозвідники дізналися про куратора Лазаренка. Очікувано, ним виявився офіцер ГУ (ГРУ) ГШ ЗС РФ, ім'я вербувальника — Сергій Козачков. Відомо, що порекомендував Лазаренка відомий у Запоріжжі антимайданівець Артем Шарлай. Росіянин передав зрадникові лептоп із програмним забезпеченням для кодування інформації та два телефони з автозаміною ідентифікаційних даних. Особливо РФ цікавила українська супутникова навігаційна система, що встановлюється на наші літаки.

У Запоріжжі затримали російського агента: «Я жодних бомб не закладав»

Олексій Лазаренко після затримання

Як повідомляється у сюжеті, на флешці уже затриманий шпигун мав фотографії ударних українських винищувачів, ремонтна документація та інша інформація про завод. Носій інформації знайшли під час обшуку в Олексія Лазаренка в його шкарпетках: «Для того, щоб моя родина не бідувала, я і вліз в *** [ці неприємності], зв'язався з цими людьми», —розповідає затриманий Лазаренко. За його словами крім хрумких доларів куратори не забували й пригрозити агенту розправою над його рідними.

19.08.2019