Україна готова прийняти кілька російських областей під демократичне управління

Україна готова прийняти кілька російських областей під демократичне управління

Кулеба прикріпив до допису карту етнічних українських земель

Глава міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков розкритикував слова голови Держдуми Росії Володіна про те, шо зі України нібито можуть вийти кілька областей через «націоналізм і утиски» національних меншин. Він також закликав главу Держдуми РФ Володіна «говорити частіше», адже, на думку глави МВС «це допомагає українцям краще розуміти справжні устремління русского міра».

— Нашим теж скажу — прихильникам всепрощення, купівлі електроенергії, дешевого газу зі знижкою й іншим, що твердять «ми — один народ» — перечитуйте Володіна, а якщо не доходить відразу, то знайте, що є багато таких, як я. До ваших послуг — російськомовній український націоналіст Арсен, — додав Аваков.

Віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба відкидає застереження глави Держдуми РФ Володіна про нібито вихід «низки областей зі складу України». При тому він додав, що українці «готові прийняти пару областей РФ. Для відновлення історичної справедливості, демократичного управління, запровадження європейських стандартів життя».

Висловлювання голови Державної думи Росії про можливість виходу областей зі складу України спрямовані проти територіальної цілісності країни. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

— Провокаційні формулювання і тон заяви спрямовані проти територіальної цілісності України та вкладаються в логіку продовження гібридної агресії РФ проти нашої держави, — сказав Боднар.

На слова Володіна щодо «втрати Україною кількох областей» відповів і його колега — голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

— Я думаю, що заява спікера Держдуми РФ не може лишитись без реакції Ради, — сказав Разумков на засіданні погоджувальної ради депутатських фракції.

Дмитро Разумков зазначив, що в Україні немає «ні малих, ні великих, ні середніх народів, в Україні є український народ».

— Так, він багатонаціональних, так, він може розмовляти різними мовами, але це єдиний народ та єдина держава і я хотів би запевнити всіх, якщо хтось буде сподіватися, що будуть «відвалюватися», «відходити» і ми втрачатимемо території, то це лише мрії, — сказав спікер українського Парламенту.

За словами Дмитра Разумкова, Верховна Рада буде докладати максимум зусиль для того, щоб консолідувати суспільство навколо тих тем, які нас будуть об'єднувати.

— Сьогодні всі верстви населення, всі органи влади повинні концентруватися саме на цьому, — додав він.