Україна почне закупівлю систем Javelin у 2019 році

Україна почне закупівлю систем Javelin у 2019 році

Міноборони планує з цього року прямі закупівлі Javelin

Пряму закупівлю американських протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin Міністерство оборони України почне у 2019 році. Як повідомили у Міноборони у відповідь на інформаційний запит Українських національних новин, закупівлі будуть здійснюватися в рамках програми уряду США з продажу озброєння і військової техніки збройних сил іноземних держав (FMS).

«Міністерством оборони України, починаючи з 2019 року, заплановано прямі закупівлі протитанкових ракетних комплексів виробництва США Javelin та ракет до них за програмою уряду США FMS», — йдеться у повідомленні. Сума угоди наразі не розкривається.

Відзначається, що питання контролю за застосуванням Україною Javelin з боку США є засекреченим. Водночас в Міністерстві оборони підкреслили, що озброєння та військова техніка закуповується лише у країн-партнерів.

Нагадаємо, що адміністрація президента США Дональда Трампа прийняла рішення про продаж Україні комплексів Javelin наприкінці 2017 року. У квітні 2018-го до України передано 37 ПТРК і 210 ракет. Про перше звернення щодо закупівлі установок Javelin за програмою FMS стало відомо на початку липня; тоді ж український посол Валерій Чалий повідомив, що планується отримання великої партії американської летальної зброї до кінця 2019 року.