Українські та азербайджанські ветерани війни зіграли в ампфутбол

Українські та азербайджанські ветерани війни зіграли в ампфутбол

11 вересня учасники бойових дій з ампутованими нижніми кінцівками провели товариський матч з мініфутболу між командами ветеранів України та Азербайджану. Зустріч вийшла не лише футбольна – на стадіоні тренувального комплексу імені Віктора Баннікова в Києві співали азербайджанських і українських пісень, багато спілкувалися, приймали привітання від відомих людей та власне грали у футбол і брали участь у майстер-класі.

Міжнародний товариський матч організували, аби допомогти спортивній реабілітації учасників російсько-української війни та війни в Нагорному Карабасі, яка розпочалася в 1990-х роках, але збройний конфлікт триває й досі. Бойові дії залишають по собі чимало ветеранів з інвалідністю, соціальній адаптації яких сприяють і організатори цього футбольного (ампфутбольного) матчу.

Матч в київському навчально-тренувального комплексі спільно організували Національна рада спортивної реабілітації захисників України та Українська асоціація футболу. Активну участь у заході взяли Київський міський центр допомоги учасникам Антитерористичної  операції, Всеукраїнська організація інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій і Українсько-Азербайджанське братерство.

Напередодні матчу організатори через соціальні мережі закликали відвідати захід і підтримати наших та азербайджанських ветеранів. І їх прийшло підтримати багато простих людей, а також і посол Азербайджану Азер Худієв, народний депутат України Богдан Матківський, Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, наш заслужений футболіст Владислав Ващук та популярна співачка Злата Огневич, а також посадовці, представники громадських організацій, діти азербайджанської діаспори в національному одягу та багато-хто ще.

Посол Азербайджану в Україні подякував ветеранам за відвагу та силу духа і відмітив, що учасники змагань хоробро захищали рідну землю на полі бою, а тепер, після жорстоких поранень, мужньо боряться на футбольному стадіоні.

Усі запрошені до мікрофона гості вітали ветеранів і підкреслювали, який приклад сильного духу вони подають воїнам, що й нині боронять наші держави. Заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко назвав спортсменів з інвалідністю «людьми з необмеженими можливостями».

Перед матчем Богдан Матківський нагадав, що в нещодавній футбольній зустрічі на Міжпарламентському кубку збірна депутатів України у фіналі поступилася парламентарям Азербайджану. Тому побажав гравцям «помститися» за його команду. На що віцепрезидент азербайджанської команди «Карабах» Ельмар Гусейнов відповів, що це буде важко, адже їхні футболісти вважаються одними з найсильніших в Європі.

Матч дійсно вийшов напружений на насиченим. Глядачі просто забули, що на полі грають люди з ампутованими кінцівками – настільки складні фінти та точні паси демонстрували спортсмени.

Перший тайм із сильною азербайджанською командою закінчився внічию. А в перерві до наших футболістів підійшов Владислав Ващук, який попросився бути тимчасовим тренером команди. І його настанови дійсно відіграли свою роль: збірна України у другому таймі відкрила рахунок, виконавши красиву гольову комбінацію.

На жаль, тріумф тривав усього кілька хвилин. Згодом азербайджанські футболісти дальнім ударом забили гол у відповідь. Гра не збавляла обертів до кінця матчу, але рахунок залишився незмінним – 1:1. Здійснилося побажання багатьох гостей, щоби перемогла дружба.

Після матчу учасники гри провели майстер-клас для поранених військовослужбовців, які тільки почали проходити реабілітацію після ампутації нижніх кінцівок.