Українські солдати необачно користуються російськими програмами

Українські солдати необачно користуються російськими програмами

Тележурналістка Юлія Кирієнко демонструє СМС з погрозами українським солдатам, лютий 2017 року. Фото: AP Photo/Raphael Satter

Російські спецслужби стежать за українськими солдатами за допомогою «дембельських» мобільних застосунків. Про небезпеку подібної необачності та нову українську програму «Джура» 13 серпня розповів Український мілітарний портал.

Кремлівські спецслужби активно користуються безтурботністю солдатів-строковиків Збройних Сил України, які необачно встановлюють на смартфони програми для розрахунку «дембеля» та подібні. На перший погляд безпечний застосунок фіксує не лише дату початку служби, а й багато надзвичайно серйозної інформації, включно з пересуванням військ та складом бойових підрозділів.

Українські солдати необачно користуються російськими програмами

Фото: Володимир Петров

Розповсюджені серед молодих людей в українській військовій формі програми «ДМБ таймер», «Счотчик ДМБ», «ДМБ днєвнік» та подібні нерідко напряму взаємодіють, у сумнівно кращому випадку з російськими пропагандистами, а нерідко — з військовою розвідкою РФ.

Проте небезпечне нутро подібних «корисних» програм, розкривається, наприклад, у сюжеті Військового телебачення України від 31 березня 2018 року «PROВійсько: «ШПИГУНИ» РФ, РЕКОРДНІ ОБСТРІЛИ, ССО, іспити НАТО».

Про те, що справа з диверсіями та шпигунством дуже серйозна, ми нагадували в описі російських диверсій та терактів, що відбувалися протягом останніх років.

Українські солдати необачно користуються російськими програмами

Інтерфейс мобільної програми

Повертаючись до смартфонів: як відомо, те що не можливо заборонити, треба скерувати в правильне русло, зауважує Українській мілітарний портал. Тому українські автори розробили мобільний застосунок «Джура», що має аналогічні функції, але без передачі даних наших солдатів спеціальним службам ворога. Це перший офіційний реліз — для Android, у подальшому розробники планують періодично випускати оновлення та паралельно ведемо розробку для IOS.

13.08.2019