«Улюблена ракета» Путіна провалила п’яті випробування поспіль

«Улюблена ракета» Путіна провалила п’яті випробування поспіль

Російська ядерна ракета «Буревісник» із так званою «необмеженою дальністю ураження», згідно з оцінкою американської розвідки, може бути готовою до 2015 року. Незважаючи на те, що всі тестові запуски закінчилися аваріями, спецслужби США фіксують прискорення темпів випробувань.

Як повідомляє CNBC з посиланням на власні джерела в розвідці, міноборони РФ провела мінімум п'ять випробувань крилатої ракети, проте жодне з них досі не було успішним. За даними співрозмовника видання, тестові пуски проводилися у 2017—2019 роках. Відзначається, що найбільша відстань, яку пролетіла ракета з «необмеженою» дальність наразі складає близько 35 кілометрів.

Уперше крилата ракету 9М730 «Буревісник» з ядерною силовою установкою представив президент Путін навесні 2018 року. Лідер РФ повідомив, що його «улюблена ракета» має надзвукову швидкість та необмежений радіус дії. Хоча пізніше, в серпні 2019 року, він захотів ще кращу ракету – «як у США».

У зв'язку із тестуванням «Буревісника» американська розвідка нагадує про нещодавню катастрофу – про загадковий вибух біля північного узбережжя Росії, коли в «Лошарику» загинуло кілька російських випробувачів ядерної зброї, військових полковників та героїв федерації. У Москві заявляють про вибух під час випробування «рідинної реактивної рухової установки з ізотопними джерелами живлення». Західна розвідка упевнена, що вибухнув двигун одного з «Буревісників», який раніше упав в море після невдалого запуску.