Васильківці у великому спорті

Васильківці у великому спорті

Учора, 23 червня, світова спільнота відзначала Міжнародний олімпійський день.

Саме цього дня на конгресі, що відбувся у Паризькому університеті 1894 р., було прийняте рішення про проведення через два роки в грецьких Афінах перших Олімпійських ігор сучасності. У витоків відродження стародавньої традиції наприкінці XIX ст. стояв французький суспільний діяч П'єр де Кубертен. Ініціатива вилилася у найбільшу спортивну подію усіх часів, не зважаючи на те, що участь в іграх 1896 р. взяли лише 241 атлет з 14 країн.

За легендою, засновані Гераклом більше трьох тисяч років тому, перші давньогрецькі олімпіади включали у свою програму спочатку лише один вид змагань — біг на дистанцію в одну стадію. Документальні згадки про ті олімпіади відноситься до 776 р. до н. е. Саме тоді до бігу додалися боротьба, важка атлетика тощо. Сучасні олімпіади збирають спортсменів з близько ЗО видів спорту: від бадмінтону і фехтування до веслування і таеквондо.

З 1924 р. до Літніх приєдналися і Зимові олімпійські ігри.

Українські спортсмени почали брати участь у цих змаганнях спочатку в складі збірної Радянського Союзу, а з 1991 р. — як представники незалежної держави. Безперечно, найбільш відомим у світі українцем-олімпійським чемпіоном є Сергій Бубка. Сергій Назарович протягом 1984-94 рр. установив 35 світових рекордів у стрибках з жердиною, він першим переміг висоту в 6 метрів. Президент МОК Хуан Антоніо Самаранч назвав Бубку найвидатнішим спортсменом сучасності

Серед олімпійських чемпіонів, що представляли нашу державу, фігуристка Оксана Баюл (1994 р.), боксер Володимир Кличко (1996р.), плавчиха Яна Клочкова (2000 та 2004 рр.), гімнастки Лілія Підкопаєва і Катерина Серебрянська (1996 р.).

Не стоять осторонь спортивного життя країни і спортсмени Васильківщини. Серед наших земляків майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики (метання молота) Ігор Тутай, чемпіон України з бокса Сергій Савчук, призерка чемпіонату світу та чемпіонка Європи з самбо Олександра Ярина, переможниця першості Європи з дзюдо Юлія Комарова та багато-багато інших.

Напередодні XXIX олімпійських ігор, що незабаром розпочинаються у китайському Пекіні, хочеться побажати нашим спортсменам, тренерам, усім небайдужим людям, які беруть активну участь у розвитку національного спорту, міцного здоров'я, яскравих перемог та натхнення.

Підготував Олександр Козубенко

Васильківці у великому спорті