Верховній Раді рекомендовано удосконалити виконання військового обов'язку та ведення його обліку

Верховній Раді рекомендовано удосконалити виконання військового обовязку та ведення його обліку

Як повідомляє вебпортал парламенту України, 10 лютого відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. За підсумками засідання у форматі відеоконференції Верховній Раді рекомендовано прийняти у другому читанні і в цілому законопроєкт щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України нагадує, що проєкт Закону прийнятий Верховною Радою за основу 15 вересня 2020 року. Тепер члени Комітету розглянули законопроєкт №3553, підготовлений до другого читання — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку».

У повідомленні на сайті ВР зазначається, що законопроєкт спрямований на створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, запровадження нового виду військової служби — військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Передбачається, що із прийняттям Закону буде внесена низка змін до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу Української РСР, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Кримінально-виконавчого кодексу, а також до 35 законів України.

Верховній Раді рекомендовано удосконалити виконання військового обовязку та ведення його обліку

За результатами розгляду народні депутати ухвалили рішення врахувати зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та рекомендувати Верховній Раді України прийняти проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку №3553 у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції, повідомляє вебпортал Верховної Ради України.

Підготував Олександр Козубенко