Військовий комітет НАТО проведе засідання в Україні навесні 2020 року

Військовий комітет НАТО проведе засідання в Україні навесні 2020 року

У березні 2020 року Військовий комітет НАТО проведе виїзне засідання в Україні. Як повідомляє начальник Національної академії сухопутних військ України генерал-лейтенант Павло Ткачук, засідання пройде в очолюваному ним навчальному закладі.

«Отримав інформацію від Місії України при НАТО про те, що наприкінці березня наступного, 2020 року на базі Національної академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та підпорядкованих військових частин відбудеться виїзне засідання Військового комітету НАТО», — написав Павло Ткачук на своїй фейсбук-сторінці.

Він відзначив, що для академії «це особлива честь й, водночас, величезна відповідальність».

«Колектив академії приступив до підготовки цього надважливого заходу міжнародного співробітництва України та її Збройних Сил, щоб достойно представити нашу державу», — зазначив генерал-лейтенант Ткачук.

Довідково: Військовий комітет НАТО — це найвищий військовий орган Північноатлантичного альянсу, який є основним джерелом військових консультацій для Північноатлантичної ради з військової політики і стратегії. Військовий комітет несе відповідальність за переведення політичних рішень, які ухвалює Північноатлантична рада, у військовий напрямок. Саме цей комітет розроблює заходи, які вважаються необхідними для оборони країн Альянсу, та ухвалює рішення щодо воєнних дій. Він також розробляє стратегічну політику і концепції та готує щорічну довгострокову оцінку сил і можливостей країн і регіонів, що загрожують інтересам НАТО. Військовий комітет складається зі старших офіцерів (зазвичай тризіркових генералів та адміралів) з країн НАТО, які є постійними військовими представниками своїх країн у НАТО. Таким чином, вони, зазвичай, представляють начальників генеральних штабів своїх країн.